1. Olympia Blansko >
  2. Olympané jsou na ČBP U13 bronzoví

Olympané jsou na ČBP U13 bronzoví

Radka Sitarová, 11.07. 2023 Aktuality

Ve dnech 16. - 18.6. se v Brně na Hroších odehrál turnaj Českého baseballového poháru (M). Olympia Blansko vybojovala krásné třetí místo! O medailích rozhodl týmový duch a skvělé individuální výkony v přesný okamžik.

Zleva stojící: trenér Jarda Krejčíř, Adam Jedlička, Jan Novotný, Martin Fajmon, David Sitar, Lukáš Hanák, Vojtěch Klein, trenér Marek Novotný
Zleva klečící: Tomáš Liška, Dominik Štěpánek, Adam Latner, Adam Pavliš, David Grepl, Šimon Bruckner

Český baseballový pohár U13 2023 byl nesmírně vyrovnaný. Každý z týmů na prvních  pěti místech měl jednu nebo dvě porážky. Tým Olympia pracoval jako dobře namazaný stroj, hrál téměř bez chyb a vyvíjel stálý tlak na pálce. Jedinou slabou chvilkou byla první směna v semifinále s Ježky.
Ale pojďme popořádku. Olympia měla velmi těžký los. Hned první den hrála s oběma favority, Draky a Třebíčí. Nešlo tedy šetřit nadhazovače na druhý den.
První ranní utkání s Draky na kopci skvěle zahájil David Sitar. I další nadhazovači Hanák, Doležel a Grepl drželi dračí pálkaře zkrátka. Přesto ve třetí směně vedli Draci 3:2. Zde přišla hvězdná chvíle Martina Fajmona. Při nula autech a první a druhé obsazené naznačil úlivku a když se dračí obrana pohnula vpřed, tvrdě odpálil a stáhl oba body. Tento okamžik změnil průběh zápasu a Olympia si v klidu dokráčela pro své první vítězství v poměru 7:3.
Až úplně na konec prvního hracího dne se Olympané postavili Třebíči. Museli jsme rozložit síly nadhazovačů a tak se na kopci postupně vystřídali Fajmon, Štěpánek Novotný, Bruckner a Latner. Všichni jmenovaní nadhazovali skvěle a tak bylo skóre v po poslední směně vyrovnané 4:4 a šlo se do prodloužení. A právě v této vypjaté chvíli přišli další, tentokrát dva hvězdné okamžiky blanenských hráčů. Nejprve nadhazovač Adam Latner neuvěřitelně zvládl situaci nula autů, první druhá obsazená,  na tři nadhozy bez obdrženého doběhu. V dohrávce pak Lukáš Hanák odpálil při plných metách grandslam homerun a zpečetil tak naše vítězství 8:4. Negativem utkání bylo zranění lýtkového svalu Radka Doležela, který musel z turnaje odstoupit.
 
Obě sobotní utkání s Frýdkem a Arrows byla spíše čekáním na strike a Olympia zvítězila snadno 24:6 a 22:2.
 
V nedělním semifinále proti Ježkům jsme si bohužel vybrali slabší chvilku (snad jedinou za celý turnaj) hned v úvodní směně. Dvě chyby v poli za sebou znamenaly vedení 3:0 pro Jihlavu. Nestačil ani závěrečný finiš na pálce a prohra 3:5 nás připravila o finále. 
V utkání o třetí místo jsme proti Hrochům dlouho tahali za kratší konec. A přišly další hvězdné chvíle našich hráčů.  Příchod Lukáše Hanáka na kopec a Honzy Novotného na catchera znamenal ve čtvrté směně konec útoku Hrochů. Brňanům se nedařilo na Lukáše odpalovat a Honza jim vyautoval dva běžce za sebou na druhé metě při krádeži. Do konce zápasu už Hroši neskórovali. Blanenští stahovali vedení soupeře a v poslední směně, při plných metách, odpálil David Grepl svůj nejlepší odpal a poslal míč k plotu do pravého pole.
Tři běžci doběhli (8:7) a Olympia mohla slavit. Bronzové medaile si kluci určitě zasloužili.
 
Jaroslav Krejčíř, trenér
Starší články