1. Olympia Blansko >
  2. Junioři z Olympie rozehráli s podporou Ježků z Jihlavy Extraligu U18

Junioři z Olympie rozehráli s podporou Ježků z Jihlavy Extraligu U18

Radka Sitarová, 03.05. 2024 Aktuality

Pro letošní sezonu vstoupil do soutěže v kategorii U18 kombinovaný tým Olympie Blansko a Ježků Jihlava. Tým je složen z 6 hráčů Olympie a 5 hráčů Ježků, soutěž odehraje pod hlavičkou Olympie Blansko a domácí zápasy uvidíme na Strawberry Field v Blansku, protože v Jihlavě bohužel aktuálně není hřiště, které by rozměrově umožnilo hrát utkání kategorií U15 a výše.

Tým juniorů v této sezoně vedou blanenští trenéři Ivo Kučera a Rosťa Jakubec a jihlavský Radek Láník. Tým by se měl účastnit extraligy U18 a ČBP U18.

V prvním dvojutkání se Olympia potkala s týmem Techniky Brno. Za domácí tým začal nadhazovat Lukáš Kincl. Technika potvrzovala roli favorita a postupně dosáhla vedení 4:0, v dohrávce čtvrté směny však domácí stáhli 7 bodů a skóre otočili. Nicméně následovala divoká pasáž zápasu s množstvím chyb domácího celku a konečný výsledek byl 8:12 pro hosty z Brna.

Ve druhém utkání Blansko nasadilo na kopec Davida Lakotu. Dvě směny proběhly velmi rychle, bez bodů. Ve třetí a čtvrté Olympia zaútočila a 9x skórovala a vedla 9:2, hosté se však nevzdali a v šesté směně se dostali na dosah jednoho bodu. Olympia naštěstí dokázala opět odskočit a Jiří Rada na nadhozu již udržel vedení 15:11.

V domácím dresu byli nejúspěšnějšími pálkaři Michal Švec a David Czetmayer se 4 odpaly.

Po týdenní pauze cestovala Olympia do Ostravy k zápasům s domácími Arrows. V prvním zápase odstartoval na kopci David Lakota a vedl si velmi dobře. První body umožnil domácím až ve čtvrté směně, jenže v té době již měla Olympia výrazný bodový polštář a vedla 8:3, v páté přidala dalších 6 bodů a utkání bylo pro rozdíl ukončeno. Konečný výsledek 14:3 pro Blansko.

Druhé utkání mělo dost divoký začátek, spousta odpalů, chyb a bodů a po třech směnách bylo skóre 9:5 pro Olympii. Pak se však nadhazovači zklidnili a do konce zápasu neumožnili žádný bod. Za Blansko odházel více než 5 směn Michal Švec, utkání s přehledem uzavřel Matyáš Jakubec. Pálkařsky se prosazovala trojice Švec, Brabec a Rada.

Po 4 utkáních má kombinovaný tým Olympie bilanci 3 výhry a 1 porážka.

Ivo Kučera, trenér

Foto: David Podrabský

Starší články