1. Olympia Blansko >
  2. Olympia Blansko od začátku sezóny sklízí úspěchy v mládežnických kategoriích

Olympia Blansko od začátku sezóny sklízí úspěchy v mládežnických kategoriích

Radka Sitarová, 05.06. 2024 Aktuality

Blanenským baseballistům se letos daří zejména v mládežnických kategoriích, od nejmenších U8 až po juniory sklízí týmové i individuální úspěchy.

V květnu hostil blanenský baseballový stadion turnaj Stříbrný Superpohár, kterého se zúčastnilo osm týmů a který byl kvalifikací na největší mezinárodní baseballový turnaj dětí do 10 let SuperCup. Turnaji přálo nádherné slunečné počasí a z postupu se nakonec mohla radovat také domácí Olympia Blansko pod vedením trenéra Davida Suchého.

Ke konci května proběhla také kvalifikace na FirstCup, největší turnaj pro děti do 8 let. Této se s přehledem zhostil náš smíšený tým dětí do 8 let pod vedením trenéra Zdeňka Juříčka, který postoupil jako jediný neporažený celek.

Květen se nesl rovněž ve znamení výběrových soustředění národní reprezentace. Do širšího výběru juniorského českého týmu se probojoval David Lakota. České národní barvy v týmu žákovské reprezentace bude letos hájit blanenský hráč Adam Pavliš.

Výběry se uskutečnily také do týmů amerického projektu Little League, kde hráči nejprve na národní úrovní a poté na kvalifikačním turnaji Europe – Africa bojují o účast na světové sérii v USA.

V kategorii Senior byli do týmu Regionu Jih nominováni z Blanska Lukáš Kincl, Matyáš Jakubec a David Czetmayer. V kategorii Junior si své místo ve výběru vybojovali Martin Fajmon a David Sitar.

V polovině května se odehrála národní kvalifikace, které se zúčastnily výběrové týmy 4 regionů v ČR. Blanenští hráči v obou kategoriích se svým týmem Region Jih vyhráli národní finále a v červenci se zúčastní turnaje Europe – Africa.

Výjimečně se letos daří kategorii U8 trenéra Zdeňka Juříčka, která s bilancí 6 výher a 1 porážka drží 2. místo v ligové tabulce. Kategorie U13 drží pod vedením trenéra Jaroslava Krejčíře s bilancí 9 výher a 5 proher průběžné 3. místo. 

Kadeti do 15 let vedení trenérem Ivo Kučerou skvěle bojují na špičce tabulky a drží s bilancí 12 výher a 6 proher 2. místo v tabulce.

V červnu jsou na programu turnaje Českých baseballových pohárů. Doma Olympia Blansko odehraje ČBP U15 v termínu 7. – 9. června.

Starší články