1. Olympia Blansko >
  2. Olympia Blansko na SuperCupu 6. v turnaji, celkově s Masters 8.

Olympia Blansko na SuperCupu 6. v turnaji, celkově s Masters 8.

Radka Sitarová, 08.06. 2024 Aktuality

O prvním červnovém víkendu se odehrál největší mezinárodní turnaj pro kategorii U10 – SuperCup ve městě Hluboká nad Vltavou. Na turnaj se opětovně kvalifikovala i Olympia Blansko, jež obhajovala 9. místo z roku 2023.

"V konkurenci 24 týmů jsme nezačali vůbec špatně a v základní skupině D jsme odstartovali výhrou nad Polskem 12:1, na kterou jsme navázali výhrou s Litvou 13:3.

Poté jsme si poradili s prvním českým klubem, Miners Kladno, a to 14:3.

Druhý den jsme začali s loňským celkovým vítězem Future Stars z Německa a okoušíme první porážku 1:22.

Následoval souboj o druhé místo ve skupině s Bleskem Jablonec a v zápase si jdeme  sebevědomě za postupem a odcházíme s výhrou 7:1. V sobotu nás čekal ještě jeden zápas, a to se Slovenskem, které porazilo Třebíč, takže nás nečekal jednoduchý soupeř, ale v tomto úžasném zápase ukazujeme naši silnou pálku a odcházíme s vítězstvím 19:12. Tím jsme si zajistili nedělní souboje v TOP 6.

V prvním nedělním zápase narážíme na Techniku Brno a bohužel jsme nedokázali zopakovat pálku z předchozích dní a v kombinaci s pár chybami v poli odcházíme poraženi 4:8.

Následoval zápas o konečné 5. místo v turnaji, kde náš mladý tým narazil na Draky Brno, s nimiž nám bohužel došla i mentální síla a po porážce 2:15 bereme konečné 6. místo.

Za Olympii se turnaje zúčastnilo 13 hráčů:

hráči U10: Alžběta Ševčíková, Michal Svítil, Viktor Libra, Vojtěch Kašpar, Sebastian Voet, Šimon Jelínek, Šimon Suchý

hráči U9: David Vašíček, Kristýna Dvořáčková

hráči U8: Filip Pavliš, Michal Keprt, Michal Raudenský, Ondřej Vondra

Turnaj přinesl jak spousty nádherných momentů, tak i nějaká zklamání, ale rozhodně celý tým má být na co pyšný a věřím, že výsledek a hlavně ukázaná bojovnost a touha se o výsledek prát přinese nový vítr do plachet mladým Olympanům a Olympankám.

Součástí turnaje je i Masters – dovednostní disciplíny v běhu, hodu, odpalu a souhře, kdy celý tým vybojoval krásné 11. místo. Individuálně byli vidět Šimon Suchý na odpalu 4. nejdelším odpalem a na hodu Vojtěch Kašpar 7. a Michal Svítil 9. nejdelším hodem. Současně byli oceněni Vojtěch Kašpar jako nejvíce bodující hráč turnaje s výrazným náskokem na druhého v pořadí, kdy mu sekundovali jako třetí nejvíce bodující hráči Šimon Suchý a Míša Svítil. Šimon Suchý si došel i pro druhé místo v hodnocení nejvíce stažených doběhů, kdy první 4 hráči měli stejný počet a hned na 6. respektive 7. místě byli Šimon Jelínek a Michal Svítil."

Trenér Dave, Milda a neúnavný nadhazovač Peťan

 Sportovní výkony a atmosféru fantasticky zaznamenala Peťa Voet

Starší články