>

8. května 2018 proběhla oslava 30. výročí založení klubu Olympia Blansko

OB, 17.03. 2019 Aktuality

U zrodu klubu v roce 1988 stál nynější prezident klubu a šéftrenér mládeže Jaroslav Krejčíř. Spolu s ním byli z významných osobností klubu, které stáli u jeho počátků a působí v něm dodnes, oceněni rovněž Natálie Gorodková, Renata Hráčková, Petra Voet, František Slavič, Ota Kostka, Jaroslav Kříž a Ivo Kučera.

Během večera byly vzpomenuty některé z významných okamžiků historie klubu.  30 let je však dlouhá doba a zdaleka nešlo vyjmenovat všechny skvělé úspěchy a hráče, kteří vynikali buď v dresech Olympie, nebo národní reprezentace.

Z klíčových momentů uveďme rok 1992, kdy se baseballovým nováčkům z Blanska podařilo v boji o postup do celostátní Extraligy překvapivě porazit Motorlet Praha (dnešní Tempo Praha).  V roce 1993 baseballisté získali plochu na Písečné a vybudovali své první regulérní baseballové hřiště.  V roce 1994 obsazují první blanenští reprezentanti Pavel Procházka a Jakub Veselka 3. místo na ME žáků ve Francii. V roce 1996 obsadili muži doposud nejlepší příčku v české Extralize a vybojovali 3. místo.

Ivo Kučera byl vyhlášen nejlepším pálkařem Extraligy. O rok později nejlepším polařem.

V roce 1999 přivezl z ME žáků stříbro Miroslav Konvalinka. V roce 2000 získali junioři pro Olympii historicky první titul mistrů republiky. V repre mužů se drží Richarda Dvořák a Ivo Kučera.

V roce 2000 se začíná budovat nynější baseballový areál na místě bývalého Jahodového pole v lokalitě „U Splavu“. V roce 2003 na ME žáků v Moskvě reprezentují Tomáš Regec a Jaroslav Němec a přiváží fantastické 1. místo. ME kadetů v ČR se v roce 2004 zúčastnili Lukáš Regec, Andrej Kostrhůn, Jan Felkl, Libor Kolář, Petr Vaněk a Radek Musil, kteří v dresu reprezentace vybojovali fantastické 1. místo. V roce 2005 se v Blansku koná ME mužů, na blanenský stadion přišlo neuvěřitelných 3.000 diváků.

V roce 2008 blanenští odchovanci Michal Prudil a Michal Kupka s trenérem Ondřejem Konvalinkou získávají zlato na ME žáků v Hluboké n. Vltavou, Štěpán Havlíček a Jakub Kovář si přiváží bronz z ME kadetů v Římě. V roce 2009 na ME žáků v Bulharsku získávají zlato David Podrabský, Michal Komprda, Adam Hussein s trenérem Ondřejem Konvalinkou.

V roce 2010 levoruký 16letý nadhazovač Štěpán Havlíček podepisuje smlouvu s profesionálním týmem nejvyšší americké ligy MLB TAMPA BAY RAYS.

V roce 2015 se trenér Jaroslav Krejčíř umisťuje mezi 10 nejlepšími trenéry z celé ČR v prestižní anketě „Díky, trenére“. V roce 2016 Ivo Kučera obdržel od České baseballové asociace ocenění „Trenérský objev roku 2016“. Olympia Blansko si opět sáhne na titul Mistrů republiky, a to díky žákovské kategorii U9, která v Blansku poráží Draky Brno. V roce 2017 obdržel Jaroslav Krejčíř od České baseballové asociace cenu Jima Jonese za celoživotní trenérský přínos.

 

Velmi děkujeme všem zúčastněným, že se sešli v tak hojném počtu a zaplnili sál nejen úžasnými vzpomínkami, ale také příjemnou a přátelskou atmosférou, ve které se slavilo a bavilo!  Děkujeme všem bývalým i stávajícím členům a hráčům, je vážně krásné sledovat, jak báječná komunita se kolem baseballu a softballu v Blansku za těch 30 let vytvořila!

Děkujeme městu Blansku, za účast panu starostovi Ivo Polákovi a panu místostarostovi Jiřímu Crhovi. Velké poděkování vzácnému hostu panu Petru Ditrichovi, předsedovi ČBA za osobní účast. 

K parádní atmosféře přispěli určitě i písničkář Aleš Petržela se svým doprovodem Andrejem Gorodkovem, taneční skupina Flamenquitos de Horní Lhota a kapela HD – Acoustic!

 

Starší články