>

Zveme Vás na Olympia Opening Day 2019

Radka Sitarová, 17.03. 2019 Aktuality

Jaro je za dveřmi a nádherný baseballový areál v Blansku Strawberry field čeká Opening Day, slavnostní zahájení nové sezony!

V  pátek 29. března 2019 se oficiálně otevřou brány Jahodového pole v Blansku a všichni ti, kteří nyní z hal a tělocvičen mlsně vyhlíží hezké počasí, aby mohli bez prostorového omezení pálit seč jim síly stačí, do rukavice kromě míče chytali čerstvý vánek a baseballovou čepici neměli jen na parádu, ale proti sluníčku, které ještě nádherněji vybarví hřiště na modrém pozadí oblohy, nadšeně vyběhnou vstříc nové sezoně!

Slavnostní zahájení v Blansku u příležitosti prvního domácího extraligového utkání v baseballu připadá na poslední pátek v březnu. Prvním soupeřem blanenskému mužstvu, které v minulé sezoně obsadilo 8. místo v konkurenci 10 nejlepších týmů republiky, budou Hroši Brno.

Trenérem a managerem A-týmu zůstává Ivo Kučera, který v letošní sezoně bude trenérsky působit rovněž u týmu české reprezentace v kategorii U23. 

Blanenský tým také letos zaznamená změny na soupisce, která však bude i nadále postavena především na blanenských odchovancích. Sestavu Olympie Blansko pro letošní sezonu posílí opět dva zahraniční hráči, francouzský catcher Theo Lakmeche a japonská spojka Oshiro Yuta. Směřování a tempo blanenského týmu v letošní sezoně budou určovat především blanenští nadhazovači Kostka, Farkaš a Havlíček. V týmu nebudou chybět ani zkušení hráči jako Němec, Blažek či Hrubý. 

Slavnostní ceremoniál začne v 17.40 přivítáním prezidenta klubu Jaroslava Krejčíře. Poté bude následovat speciální taneční vystoupení s baseballovou tématikou "New York Yankees" v podání členů R-aerobic Ráječko. Poté zazní song "Moje město" blanenského písničkáře Aleše Petrželi, vítěze Porty 2017. Česká národní hymna zazní jako již tradičně v podání blanenského smíšeného sboru Rastislav. Slavnostního nadhozu se ujme starosta města Blanska Ing. Jiří Crha.

Začátek utkání Olympia Blansko vs. Hroši Brno bude v 18.00 hodin.

Mezi 2. a 3. směnou proběhne losování čísel vstupenek. Majitel šťastného čísla bude vyhlášen a získá retrodres #88, z limitované edice, která byla pro A-tým vyrobena u příležitosti 30. výročí založení klubu v roce 1988.

Připravena je rovněž autogramiáda blanenského hráče Davida Farkaše, který byl loni nominován do All Star Game. A svůj podpis rovněž nabídnou zahraniční hráči. Autogramiáda proběhne v čase 16.25 - 16.50.

Od 16.30 je připraven odborný workshop "Kondice a výživa" v podání kondiční trenérky Olympie Blansko Natálie Gorodkové.

Pro děti bude nachystána roadshow a na všechny fanoušky se těší maskot Mr. Ollie!

K dispozici bude rovněž klubový fanshop a restaurace.

Všichni jste srdečně zváni! 

 

 

Starší články