>

Olympia Opening Day 2019

Radka Sitarová, 01.04. 2019 Aktuality

Slavnostní zahájení nové baseballové sezony v Blansku proběhlo u příležitosti prvního domácího extraligového utkání v pátek 29. března. Prvním soupeřem blanenskému mužstvu byli na Strawberry field Hroši Brno.

Baseballovému utkání předcházel, jako již tradičně, slavnostní ceremoniál, který uvítacím slovem zahájil prezident klubu Jaroslav Krejčíř. Hosty na tribunách přivítal také starosta města Blanska Jiří Crha, který rovněž poděkoval týmu za skvělou reprezentaci města.

S tematickou taneční sestavou "New York Yankees" vystoupily děti z R-aerobic Ráječko.

Poté zazněla píseň "Moje město" z úst talentovaného písničkáře, blanenského rodáka a milovníka Blanska, vítěze Porty 2017 Aleše Petrželi.

V průběhu ceremoniálu nastoupilo také družstvo blanenských Olympanek, které byly oceněny za úspěchy v sezoně 2018.

O živou interpretaci národní hymny se postaral blanenský smíšený pěvecký soubor Rastislav.

S blanenským A-týmem nastoupil tým loňských U8, který loni zvítězil v největším baseballovém turnaji dětí do 8 let, FirstCupu 2018!

Slavnostního nadhozu se ujal starosta města Jiří Crha a utkání mohlo v příjemné atmosféře, o kterou se postarali nejen domácí fanoušci na tribunách Strawberry field, začít.

Startujícím nadhazovačem byl Jakub Kostka, který výborně držel Hrochy na uzdě až do 6. směny, zatímco Olympia ve 3. směně skórovala hned 4x a ujala se průběžného vedení 4:0. Hroši však v 6. směně odpověděli dvěma body a pro domácího trenéra Ivo Kučery to byl signál ke střídání na kopci. Kostku vystřídal Jan Nebenfuhr a bezpečně zavřel utkání do vítězného konce 5:2 pro Olympii. V prvním domácím utkání se představila rovněž jedna ze zahraničních posil Olympie Blansko pro tuto sezonu, japonská spojka Yuta Oshiro. Francouzský catcher Theo Lakmeche si na svou první příležitost ukázat se v dresu Olympie musel kvůli přestupovým pravidlům ještě počkat.

Olympia Blansko odehrála o víkendu se soupeřem ještě další dvě utkání v areálu U Hrocha. V sobotu podlehla sokům 0:8. V neděli si ovšem připsala další výhru 9:6.

Po prvním hracím extraligovém víkendu tak drží dvě vítězství a jednu prohru, což je vynikající start do nové sezony!

Starší články