>

Začátek extraligové sezony zastihl tým ve velké pohodě

Ivo Kučera, 04.04. 2019 Aktuality

Začátek sezony zastihl tým Olympie ve velké pohodě a tak blanenští zažívají pravděpodobně historicky nejlepší start do sezony.

V pátečním slavnostním otevíracím zápase sezony 2019 přivítala Olympia Blansko brněnský tým Hrochů, který se dva roky po sobě dostal v nadstavbové části sezony mezi lepší šestici týmů. Právo otevřít sezonu si svými výkony potřetí za sebou vybojoval Jakub Kostka. Ten předvedl svůj vysoký standard, během pěti směn umožnil pouze tři odpaly a jednu volnou metu. Domácí tým ve třetí směně naplnil mety a z této situace dokázal vytěžit 4 body. Hroši dokázali reagovat až v šesté směně. Do té doby bezchybný Kostka se dostal pod tlak a byl nahrazen Nebenführem, který pro letošní sezonu hostuje v Blansku z Draků. Obrana Olympie se v této kritické chvíli nedokázala vyvarovat chyb a umožnila hostům dvakrát skórovat. V osmé směně přišla rozhodující část zápasu. Hroši dokázali naplnit bez autu všechny mety, ale Jan Nebenführ si dokázal poradit, dvěma strike auty a jednoduchým „flyoutem“ situaci zvládnul. Domácí naopak přidali pátý bod a slavili tak vítězství před naplněným hledištěm.

 Jakub Kostka #44, foto: Petr Nečas

V sobotu na Hroších nastoupil za domácí Australan Chambers a hostující Olympii nedal žádnou šanci. Za šest směn neumožnil žádný odpal, ani volnou metu, rozdal sedm strikeoutů a připsal si vítězství. Za Blansko nastoupil Štěpán Havlíček, který bohužel doplatil na „děravou“ obranu hostujícího týmu, která svého nadhazovače nechala na holičkách. Konečný výsledek hovoří jasně 8:0 pro Hrochy.

V neděli za domácí startoval Sváťa Kraut a za Olympii David Farkaš. Hostům se od začátku dařilo tlačit na domácí a během prvních tří směn si dokázali vytvořit 4 bodový náskok. Hostující tlak zastavil střídající nadhazovač Puškár. Domácí se vrátili do zápasu ve čtvrté směně, kdy po sérii chyb Blanska vyrovnali a donutili hosty rovněž vystřídat nadhoz. Na kopci pokračoval Tomáš Jelínek, který si až do osmé směny vedl výborně a Olympia si opět vybudoval náskok, tentokrát 6:4. Ale domácí tým se nevzdával a v osmé směně se opět po chybách hostů dotáhnul. Závěr utkání patřil na kopci v blanenském dresu Nebenführovi, který ukončil osmou směnu. Utkání rozhodla dramatická devátá směna. Blansko po důležitých odpalech japonské posily Yuta Oshiro a Jirky Hrubého přinutilo domácí obranu k chybám a dokázalo třikrát skórovat. Domácí sice dokázali ještě naplnit mety, ale kolaps běžců na metách znamenal první výhru pro Honzu Nebenführa v blanenském dresu a vítězství Olympie v celé sérii 2:1.  Celkové skóre 9:6 pro Blansko.

 Yuta Oshiro #33, foto: Petr Nečas

Úspěšný start do sezony Olympia potvrdila ve středu večer na domácím hřišti proti třebíčským Nuclears. Zatímco domácí startér Havlíček procházel takřka bez problémů jednotlivými směnami, hostující Bridis se nedokázal vyrovnat se strikezonou. Olympia po kombinaci volných met a odpalů zaznamenala v prvních třech směnách 9 bodů a utkání bylo takřka rozhodnuté. Rozhodující úder zasadil hostům Radek Musil, startující v extralize po 11 letech, který v první směně zaznamenal třímetový odpal a zvyšoval skóre na 3:0 a vzápětí po chybě Třebíče doběhl pro čtvrtý bod. Výrazně se na výsledku podílel Dondrei Hubbard, který je v Blansku na měsíčním hostování z Draků. Zaznamenal pět úspěšných příchodů na pálku, tři odpaly, volnou metu a trefení. Zajímavostí bylo rovněž, že Bridis, kterému se nedařilo na kopci, si vše vynahrazoval s pálkou v ruce, zaznamenal tři úspěšné odpaly a z toho jeden homerun, teprve pátý odpálený historicky za 16 roků na blanenském hřišti….. Utkání se následně víceméně dohrávalo a po sérii chyb hosté dokázali v posledních dvou směnách korigovat výsledek na konečných 12:8 pro Olympii.

Blansko tak má po čtyřech zápasech tři výhry a jednu porážku. V pátek 5.4. od 19.00 pokračuje dalším zápasem proti Nuclears a sérii uzavře v sobotu od 14.00 v Třebíči.

Starší články