>

Stylová baseballová předehra v režii Armády ČR, i to je Army Day!

Radka Sitarová, 11.04. 2019 Aktuality

V pátek 12. dubna se na blanenském Strawberry filed rozehraje napínavý extraligový duel mezi domácím týmem Olympie Blansko a hostujícím mužstvem Draky Brno! Utkání bude předcházet ukázka unikátní vojenské techniky Armády ČR! Blansko opanuje Army Day!

Celkem 21 dračích titulů českých baseballových šampionů je zárukou kvalitního soupeře a těžkého protivníka. Olympané z Blanska však nehodlají sklopit zbraně ani hlavy. O své čtvrté vítězství v sezoně se chtějí poprat všemi silami a do nelehkého klání jdou s bojovnou náladou a touhou ukázat své schopnosti a zvítězit, nebo prohrát se ctí! Historicky nejzdařilejší začátek extraligové sezony je pro Olympii Blansko velkým povzbuzením a diváci se zcela jistě mohou těšit na napínavý souboj a krásný baseball.

Muže z Olympie Blansko povede do boje trenér Ivo Kučera.

Páteční hrací den bude navíc zpestřen ukázkou unikátní vojenské techniky. Olympia Blansko pořádá ve spolupráci s Velitelstvím výcviku - Vojenské akademie Vyškov ARMY DAY! Jedná se o projekt, který je centrálně koordinován Českou baseballovou asociací a ke kterému se přidávají jednotlivé extraligové kluby napříč celou republikou. V rámci projektu Army Day vzdává baseballová komunita za podpory širší veřejnosti hold Armádě České republiky.

Od 16. 00 hod bude připravena statická ukázka vojenské techniky - kolového obrněného transportéru Pandur II, lehkého obrněného vozidla Dingo II, protiletadlového raketového kompletu RBS-70 či těžké potapěčské výstroje! Je nám také ctí, že slavnostního nadhozu se ujme podplukovník Ing. Milan Bielak. A k našemu velkému potěšení se do blanenské catcheroviny vrátí, alespoň na slavnostní "catch", Tomáš Regec, bývalý hráč Olympie Blansko a příslušník AČR.

Pro baseballové fajnšmekry je připravena skutečná lahůdka - autogramiáda zámořské baseballové star z americké MLB PETERA MOYLANA, který je pro letošní sezonu hvězdnou posilou Draků Brno.

V případě příznivého počasí seskočí na hlavní hřiště těsně před utkáním, které začíná v 19.00 hodin, parašutisti ze sdružení Parahospody.

Nenechte si tento nevšední zážitek ujít a přijďte podpořit naše borce na tribuny blanenského baseballového stadionu!

S bojovnou náladou zve na utkání s Draky za všechny jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Jaroslav Němec.

A také jeden z blanenských nadhazovačů, který 3 sezony bojoval za tým Tampa Bay Rays, Štěpán Havlíček.

 

 

Starší články