>

Olympia Army Day 2019

Radka Sitarová, 26.04. 2019 Aktuality

V pátek 12. dubna se u příležitosti extraligového baseballového utkání Olympie Blansko s Draky Brno, konal na blanenském baseballovém stadionu Army Day!


Army Day je speciální hrací den, který je věnován vzdání pocty Armádě České republiky. Tento projekt je podporován Českou baseballovou asociací a připojují se k němu extraligové kluby napříč celou republikou. Olympia Blansko se letos přidala poprvé a ve spolupráci s Velitelstvím vojenského výcviku - Vojenskou akademií ve Vyškově uspořádala Army Day s ukázkou speciální vojenské techniky. V průběhu celého pátečního odpoledne byla pro veřejnost připravena statická ukázka dvoukolového obrněného transportéru Pandurr II, lehkého obrněného vozidla Dingo II, protiletadlového raketového kompletu RBS – 70 a ukázka těžké potápěčské výstroje. Zájemci z řad dětí i dospělých si mohli techniku prohlédnout zblízka a dostalo se jim taktéž pozornosti a odborného výkladu od příslušníků vojenského útvaru ve Vyškově.

Těsně před utkáním s Draky Brno byla pro fanoušky připravena autogramiáda zámořské baseballové star Petera Moylana, který je pro letošní sezonu hvězdnou posilou Draků Brno.
Slavnostního nadhozu se ujal podplukovník Ing. Milan Bielak. A rovněž proběhl slavnostní chyt, v podání bývalého hráče a catchera Olympie Blansko a současného příslušníka AČR, rotmistra Tomáše Regece.


Během slavnostního nástupu popřál klub také své jedné ze svých letošních zahraničních posil, francouzskému catcherovi, kterým je sympatický Theo Lakmeche.

Olympia Blansko si také k této významné příležitosti nechala vyrobit Army dresy s armádním kamufláž vzorem, ve kterých odehrála druhé utkání z těžké série s Draky, mnohonásobnými baseballovými šampiony a loňskými vicemistry.
V pátečním slavnostním Army dnu odházel vynikající zápas Kuba Kostka. Ve čtvrté směně Olympia vedla 5:1, po smolném zákroku v zadním poli hosté korigovali na 6:4. Takový byl stav i po sedmé směně. V posledních dvou směnách však Draci dokázali 12krát skórovat. Přestože blanenští borci nastoupili do utkání bojovně a v podstatě dvě třetiny zápasu nad svým soupeřem vedli, Drakům se v posledních dvou směnách podařilo duel otočit a zvítězili konečným skore 16:6.

Blanenský tým sehrál s vicemistry naprosto vyrovnanou partii v obou domácích zápasech. Také v předehrávce ve čtvrtek ještě po sedmé směně vedl, bohužel ani v jednom zápase nedokázal dotáhnout utkání k vítěznému konci. Ve čtvrtek držel naděje Olympie až do 8. směny Štěpán Havlíček, poté však přišla dvě drobná zaváhání domácí obrany, za kterou Blansko zaplatilo krutou daň v podobě tří bodů a obratu skóre na 3:5 ve prospěch Draků.

V nedělním posledním zápase série v Brně Blansko opět vedlo 1:0. Ve třetí směně však Draci otočili na 3:1. V 7. A 8. Směně přidali další body a zvítězili 9:1.


I přes velmi chladné počasí a prohru s mnohonásobnými baseballovými šampiony se Army Day vydařil. Armádní technika zaujala stovky diváků, kteří během pátečního odpoledne na Strawberry field zavítaly. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se opět brzy na naviděnou!

Starší články