>

A-tým v těžké sérii s Kotlářkou Praha bere jednu výhru!

Ivo Kučera, 13.05. 2019 Aktuality

Čtvrté hrací kolo patřilo další těžké sérii, ve které blanenský tým čekala pražská Kotlářka. V prvním domácím utkání v Blansku nasadila Kotlářka na kopec reprezentanta Nováka, proti němu Olympia Blansko postavila Kostku. Hosté se v úvodu prosazovali a po dvou směnách vedli 1:4 Olympia dokázal snížit na 2:4, ale Kotlářka opět odskočila na 2:5. V 8.směně Nováka nahradil Ercoli a Blansko okamžitě zatlačilo, po chybě hostů snížilo na 4:5 a v poslední směně vyrovnávacím bodem poslalo napínavé utkání do prodloužení. V něm byli šťastnější hosté, kteří vyhráli 5:6. V dresu Olympie velmi dobře házeli Kostka a Havlíček, pálkařsky se prosazoval Němec a Musil.

V sobotu čekala v Praze odveta v podobě dvojzápasu. V prvním zápase nastoupil za Kotlářku Brebner Jackson, za Blansko Jelínek. Mladíček v dresu Blanska odváděl vynikající výkon a dlouho držel šance Blanska vysoko. V polovině zápasu vedla Kotlářka 3:2 a patrně v rozhodujícím okamžiku zápasu stálo při domácích štěstí. Lakmeche v blanenském dresu odpálil dlouhý míč do zadního pole a Truesdale vynikajícím zákrokem chytil míč nad homerunovým oplocením a uchránil tak Kotlářku od tří bodů. Domácí v 7.směně přidali ještě jeden bod a utkání dotáhli do vítězného konce 4:2.

 

Theo Lakmeche #17 a Jiří Hrubý #39, foto Jan Beneš

Tomáš Jelínek #4, foto Jan Beneš

Po krátké přestávce se hrálo druhé utkání. Kotlářka představila na kopci australského nadhazovače Hutchingse. Blansko nastoupilo s Farkašem. A Olympia od začátku dávala najevo, že třetí zápas této vyrovnané série nehodlá odevzdat. Po čtyřech směnách Blansko vedlo 8:5. V šesté směně domácí zatlačili a po kombinaci odpalů, volných met a chyb otočili skóre na 10:8 a zdálo se být rozhodnuto. Nicméně letošní Olympia se jen tak lehce nevzdává. V 8.směně zaútočila a po sérii odpalů strhla vedení opět na svoji stranu 10:11. V dramatické koncovce výborně dohazující Havlíček výhru udržel a tak si Blansko z této série odváží jednu cennou výhru.

David Farkaš #13, foto Jan Beneš

Starší články