>

Olympia Blansko přesvědčivě vyhrála sérii s Technikou

Ivo Kučera, 13.05. 2019 Aktuality

Šestou sérii s Technikou začínala Olympia již bez Dondreie Hubbarda, který se po skončení hostování vrátil do Draků, a mnozí očekávali, že výkonnost blanenského týmu půjde dolů. Nicméně opak byl pravdou. V prvním čtvrtečním zápase byla Olympia vedena jako hostující tým, ale zápas se hrál po dohodě manažerů v Blansku. Technika nasadila mladíka Bláhu, Blansko Havlíčka. Olympia přivítala Bláhu sprškou odpalů, zejména třímetový odpal od nejmladšího hráče týmu Šebely byl velmi pěkný (bohužel se Ondra při běhu zranil a musel být střídán), ve druhé směně 0:3 pro Olympii a střídání nadhozu. Japonec Kaito blanenské pálkaře zastavil a držel Olympii bez bodu až do 8.směny, kdy Blansko po dvoumeťáku Hrubého stáhlo další dva body a potvrdilo výhru. Dobrý výkon Kaita domácí Technice nebyl příliš platný, protože na kopci úřadoval Štěpán Havlíček, podpořený bezchybnou obranou. Havlíček zaházel komplete game bez umožněného  bodu. Za celý zápas povolil Technice pouze dva odpaly a čtyři volné mety  připsal si další výhru, 5:0.

Páteční utkání bylo o poznání vyrovnanější a dramatičtější. Za Blansko začínal Kostka, za hostující brněnský tým Střítecký. Hosté v první směně jednou skórovali a domácím trvalo až do třetí směny, než se prosadili. Po singlech Farkaše a Oshira měla Olympia bez autu obsazené dvě mety, Němec posunul na druhou a třetí a další singl Havlíčka znamenal 2:1 pro Blansko. Technika však v páté a šesté směně dokázala skórovat třikrát a otočila zpět ve svůj prospěch na 2:4. V dohrávce šesté Olympia rychle zareagovala. Nejprve rychlé dva auty, pak při odpalu Hrubého chyba brněnské obrany, dvoumeťák Lakmeche stahuje Hrubého a snižuje na 3:4, volná meta pro Jelínka a krádeží posunutí běžců na dva a tři. Střídání a na pálku přichází mladík Lukáš  Řehůřek (hostující z Draků) a ten krásným single otáčí skóre na 5:4 pro Olympii. V osmé směně Blansko přidává pojistku, opět na dva auty po odpalech jelínka a Řehůřka zvyšuje na 7:4. V deváté Technika ještě bojuje snižuje na 7:6, ale na víc již nestačí. Kostka si připisuje druhou výhru.

Jakub Kostka #44, foto Ivan Nejezchleb

Yuta Oshiro #33, foto Ivan Nejezchleb

Štěpán Havlíček #12, foto Ivan Nejezchleb

Ve třetím utkání série na Kraví Hoře startuje veterán domácích Michal Kočí a Jan Nebenführ za Blansko. Domácí se prosadili ve druhé směně 1:0 a Kočí poměrně dlouho Blansko držel na uzdě. Teprve ve čtvrté směně se Blansko prosadilo a opět na dva auty. Nejprve singl Lakmeche, následuje homerun Řehůřka, který otáčí na 1:2. Navíc se při odpalu nešťastně poraní a v utkání končí… V páté směně Olympia přidává další body a donutí domácí ke střídání nadhozu. Kombinace singlů Jelínka, Němce, volné mety, trefení a dalšího singlu znamená tři body pro Olympii a vedení 1:5. Nebenführ prochází až do šesté směny bez bodu a do sedmé jde házet Farkaš. Tomu se vstup do zápasu příliš nevydaří a Technika na dva auty po Grand Slamu vyrovnává na 5:5. V osmé směně však Technice kolabuje nadhoz a mladíček Bláha, ani Feliz nejsou schopni hosty udržet a Blansko skóruje během posledních dvou směn 10x i díky tříbodovému homerunu Kabeše. Technika v deváté po homerunu Gottschalla koriguje na konečných 8:15 pro Blansko.   Po dvou hitech si za Olympii připsali Němec a Oshiro. Výhru si nakonec připisuje Farkaš.

Starší články