>

Olympia Blansko míří na SuperCup do Prahy!

Radka Sitarová, 15.05. 2019 Aktuality

Hráči kategorie U10 se pod vedením trenérů Jaroslava Krejčíře a Marka Novotného kvalifikovali o víkendu na nejkrásnější a největší evropský mezinárodní baseballový turnaj pro děti do 10 let SUPERCUP, který se uskuteční v Praze na Tempu v termínu 31.5. - 2.6. 2019!

Výsadu účastnit se tohoto prestižního turnaje v Praze získalo 15 týmů z celé republiky, které nejprve musely o svých dovednostech přesvědčit na kvalifikačních Stříbrných Superpohárech. Stříbrňáky se konaly o víkendu 11. - 12. května v 5 regionech, za účasti celkem 32 týmů.

Olympia Blansko se účastnila kvalifikace v nejsilnějším regionu JIH na turnaji v počtu 10 týmů, který se odehrál v areálu U Hrocha v Brně. Přestože byl program turnaje původně naplánován na dva dny, museli si organizátoři poradit s nepřízní počasí. Všechna utkání ve dvou základních skupinách musela být odehrána již v sobotu, stejně tak musely všechny týmy absolvovat dovednostní soutěže Masters (souhra, běh po metách, odpal, hod), jejichž výsledky se započítávají do konečného pořadí v turnaji. Nakonec se toto rozhodnutí ukázalo jako předvídavé a správné, protože po nočním dešti byla hřiště technickým komisařem turnaje Tomášem Ovesným označena za nehratelná, nedělní program turnaje byl zrušen a o postupujících musely rozhodnout výkony ze soboty.

Samozřejmě, že hráči blanenského týmu, a pravděpodobně nejen oni, byli zklamáni, že už si nebudou moci v neděli zahrát, přece jen je to krásný zážitek. Nicméně radost jim zcela jistě udělalo závěrečné shrnutí, po němž Olympia Blansko postupuje na Zlatý SuperCup do Prahy!

O své příslušnosti mezi týmy, které si zaslouží účast na SuperCupu, přesvědčil blanenský tým nejen v samotném turnaji, ale rovněž v Masters.

Olympia Blansko stačila odehrát 4 utkání ve skupině. Hoši ve skupině B porazili Cardion Hrochy Brno B 7:5, Ježky Jihlava 8:5, Draky Brno white 13:10 a krásný a vyrovnaný boj o první příčku ve skupině svedli s Nuclears Třebíč, kdy se o výsledku utkání rozhodovalo až v poslední směně. Za stavu 8:7 pro Třebíč, dvou autech a naplněných metách jde na pálku Adrien Kurečka, odpálí nádherný odpal přes 3. metu do zadního pole, polaři z Třebíče se však podaří neuvěřitelně krásý catch a šťastnější Nuclears se tak stávají vítězem skupiny B.

#7 Martin Fajmon, foto: Zuzana Šťastná

#48 David Sitar, foto: Zuzana Šťastná

#8 Jan Novotný, foto: Zuzana Šťastná

#24 Dominik Štěpánek, foto: Zuzana Šťastná

#45 Adrien Kurečka, foto: Zuzana Šťastná

# 67 Ondřej Kala, foto: Zuzana Šťastná

Po odehraných zápasech přichází na řadu soutěže Masters. Nejlépe se Olympii vedlo v disciplíně běhu po metách. Velká očekávání směřovala k Lukášovi Hanákovi, který minulý rok na FirstCupu (mladší bráška SuperCupu pro děti do 8 let, Olympia Blansko obsadila 1. místo) zaběhl nejrychlejší čas z celé republiky. Lukin nakonec končí s časem 13 s na krásném 3. místě. Tím však blanenské naděje uhašeny nebyly. Dalším želízkem v ohni byl Sebastian Hudec. Seba zaběhl neuvěřitelný čas 12,4 s, který mu bohatě stačil na 1. místo! Rovněž šlo o historicky 2. nejlepší čas z Masters na SuperCupu, což je parádní úspěch. Celkově Olympia skončila v Masters 4. z 10 týmů a vzhledem k tomu, že se klukům úplně nepodařila souhra, určitě tým skrývá významné rezervy, které věříme, že vybere do dna na SuperCupu v Praze!

#2 Sebastian Hudec, foto: Zuzana Šťastná

#9 Lukáš Hanák, foto: Zuzana Šťastná

Hráči týmu:

Lukáš Hanák, Sebastian Hudec, Honza Novotný, David Sitar, Martin Fajmon, Ondřej Kala, Dominik Štěpánek, Adrien Kurečka, Petr Pavliš, Aleš Kopanický, Ríša Nezval, Radek Doležel

 

Na SuperCupu v Praze se Olympia Blansko potká také s řadou zahraničních týmů, např. z Běloruska, Velké Británie, Rakouska, Španělska, Maďarska nebo Číny!

Hoši se tak mohou těšit na nádherné a nezapomenutelné zážitky! A nezbývá než si přát, aby počasí bylo přívětivější a všechny děti, rodiče, fanoušci si turnaj užili na maximum! :-)

Poděkování patří také Helence Petrové za organizaci a zápis, Radkovi Hanákovi, Petru Matalovi a Nikolce Novotné za nadhoz. A všem rodičům za podporu!

 

 

 

 

Starší články