>

A-tým začal nadstavbovou část Extraligy suverénním výkonem!

Radka Sitarová, 05.06. 2019 Aktuality

Olympia Blansko v letošním velmi vyrovnaném ročníku Extraligy odehrála asi nejpovedenější základní část soutěže, kdy si takřka do posledního hracího kola mohla stále pomýšlet na postup do play-off, mezi TOP6 baseballových mužských týmů sezony 2019.

Přesto nakonec skončila pod čarou horní části tabulky a spolu se Skokany Olomouc, Nuclears Třebíč a Technikou Brno musí absolvovat baráž o Extraligu a potvrdit svou příslušnost  v nejvyšší české baseballové soutěži i pro příští sezonu. Prolínací část soutěže absolvují jmenované čtyři týmy z EXL s prvními čtyřmi nejlepšími týmy z 1. ligy, jsou jimi Sokol Hluboká n. Vltavou, SaBaT Praha, Blesk Jablonec a Klasik Frýdek-Místek.

O uplynulém víkendu absolvovali blanenští baseballisté 1. nadstavbové kolo se Skokany Olomouc. V prvním utkání přivítali soupeře na domácím Strawberry field. Utkání na kopci odstartoval levačkou Štěpán Havlíček (W), který soupeři umožnil pouhé dva doběhy, doházel bez umožněného bodu Jakub Kostka. Pálkařsky se dařilo Davidovi Farkašovi, který si ze čtyř startů na pálce připsal tři hity, včetně 3 metového odpalu.

#12 Štěpán Havlíček, foto: Ivan Nejezchleb

Drtivou porážku 13:1 uštědřila Olympia Skokanům také v sobotu při příležitosti slavnostního Army Day na hřišti soupeře v Olomouci a při pátém letošním utkání s olomouckými zvítězila nejvyšším rozdílem ze všech 13:1. Utkání odházel Jan Nebenführ (W), který Skokanům umožnil ve 4. směně jediný doběh a zápas zavřel bez umožněného bodu Tomáš Jelínek. Významně se na výsledku podílel svými odpaly mladičký blanenský odchovanec Ondra Šebela. Šest startů na pálce promněnil v pět úspěšných odpalů, z toho dva double a připsal si tři stažené body a dva doběhy. Velice pravděpodobně se jedná o rekordní zápis pro náctiletého hráče v historii A týmu Olympie. V sobotním utkání se dařilo také Michalovi Kohoutkovi, který si po dvou startech připsal dva hity.

#23 Jan Nebenführ, foto: Jiří Novotný

Olympia Blansko tak začala baráž se stoprocentním nasazením. OLYMPIA GO

Starší články