>

Mladší žáci bodovali na SuperCupu v Praze!

Radka Sitarová, 06.06. 2019 Aktuality

O prodlouženém víkendu 31. května - 2. června 2019 se na hřišti Tempo Praha konal jubilejní 10. ročník největšího mezinárodního turnaje v Coach - pitch baseballu pro děti do 10 let SuperCup 2019!

Do Prahy se museli mladí baseballisté kvalifikovat na Stříbrných Superpohárech, které proběhly v 5 regionech za účasti 32 týmů. Olympia Blansko si musela výsadu účastnit se SuperCupu vybojovat již v tradičně nejsilnějším regionu JIH a to se také povedlo, když v areálu U Hrocha postoupila ze 4. místa.

Na SuperCup byly nominovány také týmy ze zahraničí a děti se tak mohly těšit na soupeře z Ruska, Běloruska, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Itálie, Spojeného Království, Španělska či daleké Číny.

Mladý tým Olympie tvořený především 9 letými hráči dokázal na turnaji předvést svoje kvality a v turnaji se Blansku podařilo dostat do elitní osmičky!

V pátek čekalo první utkání Olympii již v 9 hodin, takže kluci museli brzy vstávat a v 5 ráno být na cestě, abyse stihli před zápasem trošku rozkoukat a rozcvičit se. Tým byl skvěle namotivovaný a do prvního duelu s vídeňskými Wanderers nastoupil v plné síle. Olympia nedala soupeři šanci a vytěžila svou převahu od počátku zápasu do jednoznačného vítězství 14:0.

Další, taktéž zahraniční účastník turnaje, byl o poznání silnější. Olympia Blansko narazila na Medvědy z Ruska. Kombinace silného soupeře a více chyb v poli a zaváhání na pálce znamenala pro hochy z Blanska prohru 12:1.

V posledním zápase prvního hracího dne nastoupila Olympia proti pražskému celku Eagles Praha. Kluci se nenechali zaskočit předešlou prohrou a snažili se o vítězství. To se jim také proti kvalitnímu soupeři podařilo a připsali si druhou výhru ve skupině 7:4.

V sobotu čekaly Olympii ještě dva další zápasy v základní skupině. Prvním soupeřem druhého hracího dne byli Skokani Olomouc, které Blansko přehrálo suverénním výkonem s výsledkem 20:2. Posledním týmem, se kterým se měla Olympia ve skupině potkat, byl Blesk Jablonec, a i ten utržil od blanenských hráčů porážku 13:4.

Druhé místo ve skupině znamenalo pro tým další pokračování v turnaji v elitní osmičce nejlepších týmů letošního ročníku SuperCupu, ale také velmi silného soupeře ze stejného regionu, Nuclears Třebíč. Právě s třebíčskými Nuclears odehrála Olympia nejtěsnější a nejnapínavější utkání Stříbrného poháru v Brně, když v dohrávce poslední směny zachytil dlouhý odpal blanenského hráče při plných metách skvělým zákrokem třebíčský polař a Nuclears tak výhráli těsně 8:7. Olympia měla šanci na odvetu a chtěla soupeři vrátit porážku. Utkání se vyvíjelo velmi vyrovnaně a za bouřlivého povzbuzování fanoušků na obou stranách držely oba týmy svého soupeře s body na uzdě. Jak to ovšem často v baseballu bývá, rozhodly chyby a jedna směna za 5 bodů, bohužel v neprospěch Olympie, která tím ztratila naději na medailové umístění, když prohrála 9:4.

Olympii Blansko tak v neděli čekalo poslední utkání s Oilers Hodonín, a to v boji o 7. místo. Kluci šli opět namotivovaně do boje a chtěli se porvat o vítězství a lepší umístění. Celé utkání se od počátku vyvíjelo slibně a ve prospěch blanenského týmu, který nepustil soupeře do vedení. Olympia Blansko si neustále držela několikabodový náskok. Soupeř však měl dohrávku a v baseballu platí, že dokud není konec není konec a i na první pohled jistý výsledek se může v posledním okamžiku podařit zvrátit. Blanenský tým do poslední části zápasu vyměnil nadhoz a také prostřídal polaře. Kluci neudrželi své výkony a v útoku se nedařilo na pálce. V dohrávce poslední směny pak ještě za vítězného stavu udělali v poli několik zásadních chyb a soupeři se podařilo bodovat a několika staženými body na poslední chvíli obrátit vývoj utkání a zvítězit těsně 11:10. Tato prohra neodpovídala vývoji celého utkání, kdy  Olympia dávala jasně najevo, že je lepším týmem. A kluky hodně mrzela.

Přesto, všechno jsou to pro děti cenné zkušenosti, které je zcela jistě posílí do budoucna. Vzhledem k tomu, že letošní tým se, až na 3 - 4 hráče, bude moci zúčastnit turnaje i v příštím roce, věříme, že kluci využijí své posbírané zkušenosti a své soupeře prověří s ještě větším sebevědomím a kvalitami.

Součástí turnaje byly také, jako již tradičně, dovednostní soutěže Masters.

Olympia Blansko se umístila celkově na 9. místě z 24 týmů - příliš se nedařila pálka a také jsme chybovali při běhu na metách, kdy jsme ztratili kontakt s jednou metou. V běhu na metách jsme však nasbírali individuální úspěchy, když Lukáš Hanák s krásným časem 12,5 s zasprintoval pro 2. místo. Jen o setinku pomalejší byl Sebastian Hudec.

Olympia Blansko také neuvěřitelně bodovala při souhře, kterou stihla za úžasných 19,06 s a s tímto časem obsadila krásné 3. místo.

V součtu 8. místo v Coach-pitch a 9. místo v Masters nakonec znamelo celkové 10. místo v turnaji. Loni byla Olympia Blansko celkově 11. V roce 2017 obsadil blanenský tým krásné 4. místo. Takže je vidět, že je stále na čem pracovat, kam se posouvat a na co se těšit.

Vítězi turnaje byli přesvědčiví a nedostihnutelní Cardion Hroši Brno, kteří posbírali prvenství v Coach-pitch i Masters.

Soupiska: Lukáš Hanák, Honzík Novotný, Martin Fajmon, David Sitar, Adrien Kurečka, Sebastian Hudec, Matyáš Klodner, Dominik Štěpánek, Ondřej Kala, Aleš Kopanický
Petr Pavliš

Kluci si užili nejen samotný baseball, ale také vyjímečnou atmosféru tohoto speciálního turnaje, krásné počasí, nové kamarády, hraní si v mezičase, dobré jídlo a pití, oslavili dětský den a hlavně aktivně strávili hezký víkend spolu se svými blízkými, kamarády se společnými zájmy a odnesli si spoustu hezkých zážitků, které možná docení ještě více později při vzpomínkách.

Velké poděkování patří trenérům Jardovi Krejčířovi a Markovi Novotnému, zapisovatelce a naší milé organizačně nejzdatnější Helence Petrové, skvělému nadhozu v podání šikovného tatínka Radka Hanáka a nejkrásnější nadhazovačce turnaje ségře Nikolce Novotné.

Velké poděkování patří za podporu také městu Blansku, které nám nachystalo upomínkové drobnosti pro soupeře a společnosti KOFOLA, která kluky zásobovala po čas turnaje lahodnými nápoji. Poděkování všem fandícím, obětavým rodičům je samozřejmostí a speciální díky hráči Radkovi Doleželovi, který, ač nehrál a účastnil se pouze Stříbrného poháru, přijel svoje kámoše povzbudit jako fanoušek.

 

 

 

Starší články