>

Kostka si za své výkony vysloužil pozvánku na camp národního týmu!

Radka Sitarová, 06.06. 2019 Aktuality

Jakub Kostka, 28 letý blanenský odchovanec, pravoruký nadhazovač mužského týmu Olympie Blansko, si za své výkony v Extralize vysloužil pozvánku na Summer Camp mužského národního baseballového týmu!

Jakub Kostka s blanenským mužstvem tráví již třetí sezonu v nejvyšší mužské baseballové soutěži. Za tu dobu posbíral na kopci cenné zkušenosti a svůj výkon neustále zlepšuje. Pro A-tým Olympie Blansko je na nadhazovacím kopci spolu se Štěpánem Havlíčkem hlavní oporou týmu, který letos sází pouze na domácí nadhazovače bez zahraničních posil. Kuba svou stabilní formou a kvalitními výkony zaujal v průběhu letošní základní části Extraligy natolik, že se mu dostalo potěšující odměny v podobě pozvánky na Summer Camp národního mužského baseballového týmu, který se uskuteční na MBS od 21. - 23.6. pod vedením hlavního trenéra Mikea Griffina. Soustředění je přípravou na zářijové ME v Bonnu.

"Vnímám to jako naprosto zasloužené ocenění a odměnu za výkony, které Kuba poslední tři roky pro tým odvádí. Jeho výkony v pozici nadhazovače jsou naprosto konzistentní a stal se jedním ze základních pilířů našeho týmu."  Ivo Kučera, trenér A-týmu Olympie Blansko, člen realizačního týmu národní reprezentace U23.

Tak samozřejmě jsem rád a je to čest, že si mě trenéři a realizační tým všimli. Měl jsem možnost před dvěma lety být s univerzitním týmem na PBT, ale tam se mi nepodařilo dostat se do nominace na Univerziádu. O to víc mne těší tahle současná šance. Navíc je to pro mě osobně velká výzva v tom, že budu v týmu ve svých 28 letech pravděpodobně jedinej nováček bez předchozích třeba mládežnických zkušeností v repre. Jsem dost sebekritickej, takže upřímně jsem v pozvánku nevěřil a nevím, jestli do takového výběru patřím, ale v současné chvíli dělám vše pro to, abych byl na campu v nejlepší formě a mohl předvést to nejlepší, co umím. Určitě budu plnit jinou roli než v klubu, ale moc se na to těším. Zejména na spolupráci s reprezentačními trenéry, která mne určitě posune na další level. Při oslavách postupu do Extraligy před třemi lety jsem v nadsázce řekl trenérovi, že teď je mým cílem místo v týmu pro olympijskou kvalifikaci, jsem rád, že ta možnost stále žije.

Bohužel, bohudík, se to termínově sešlo s očekáváním narození druhé dcery, takže jsem zatím nominaci nemohl potvrdit, ale věřím, že vše dobře dopadne, dcera i manželka budou v pořádku a já se budu moci tohoto soustředění zúčastnit a zkusit si splnit jeden ze svých snů.

Tímto bych taky chtěl poděkovat hlavně rodině, manželce, všem spoluhráčům a fanouškům, že i díky nim a jejich podpoře mám tuto možnost.“ Jakub Kostka

Samozřejmě nezbývá, než Kubovi popřát hodně štěstí a úspěchů v další etapě jeho baseballového života. Domovský klub, trenéři, ale i baseballoví fanoušci, kteří sledují Kubovy krásné výkony, jsou hrdí, že v Blansku zrají opravdu zdatní hráči, kteří se zaslouženě řadí mezi českou mužskou baseballovou kvalitu.

Největší štěstí každého (nejen) baseballisty čeká "at home"... :) Přejem také mnoho štěstí, zdraví a lásky v osobním životě nejen Kubovi, ale celé jeho rodině.  

 

 

 

 

Starší články