>

A-tým zaváhal v utkáních se Sokolem Hluboká

Ivo Kučera, 16.07. 2019 Aktuality

Mužský tým Olympie Blansko zaváhal v pátém hracím kole nadstavbové části extraligy a dvěmi těsnými prohrami s prvoligovým týmem Sokol Hluboká nad Vltavou si komplikuje udržení v Extralize pro příští sezonu.

První utkání odehrála Olympia Blansko na domácím Strawberry field. Po porážce v Praze na Sabatu o předešlém víkendu si Olympia zkomplikovala situaci a potřebovala zabrat v zápasech s Hlubokou. Vývoj utkání však ukázal, že opak bude pravdou. Domácí nebyli schopni prosadit se proti mladému Vlachovi v dresu Hluboké. Pouhé čtyři odpaly během zápasu dokumentují současnou pálkařskou mizérii blanenského týmu. Když se k tomu přidají chyby v obraně, nepomohl ani výkon Havlíčka, který na kopci předvedl vysoký standard. Výsledkem byla porážka 3:4.

#12 Štěpán Havlíček

V sobotu čekala blanenské hráče odveta v Hluboké. Stav hřiště byl hodně ovlivněn špatným počasím. Zápas byl poměrně dlouho velmi rychlý. Domácí Šťastný, ani blanenský Kostka nepovolili žádné body, byť defenzivní podpora blanenské obrany byla opět velmi špatná. V šesté směně se Olympia přeci jen ujala vedení 1:0, v dohrávce šesté se jí podařilo ustát tlak Hluboké, která naplnila všechny mety. Hosté vzápětí na plné mety a po odpalu Farkaše bodově odskočili a zdálo se být za stavu 5:0 pro Blansko rozhodnuto. To se však nepotvrdilo, když střídající Nebenführ na kopci neměl dobrý start a potom co blanenská obrana navíc vyrobila dvě chyby, bylo skóre opět o jeden bod 5:4. V osmé směně po další chybě Blanska domácí srovnali a v závěrečném tie-breaku dokázali přidat rozhodující bod, zvítězit opět jednobodovým rozdílem 6:5 a dostat se v tabulce nadstavbové části před Blansko.

V šestém hracím kole prolínací části soutěže čeká Olympii Klasik Frýdek-Místek. V pátek 19.7. v 19.00 hod v Blansku a druhý duel se pak odehraje v sobotu ve 14.00 hod ve Frýdku - Místku.

 

Starší články