>

Olympia vytěžila předposlední kolo baráže a bere dvě výhry!

Ivo Kučera, 25.07. 2019 Aktuality

Olympia Blansko splnila o minulém víkendu svoji povinnost, tedy pokud chce pomýšlet na uchování extraligové příslušnosti i pro další rok, a v obou zápasech porazila Klasik Frýdek - Místek.

Obě výhry byly založeny na výborných výkonech nadhazovačů, v pátek Havlíčka a v sobotu Kostky a dohazujícího Farkaše. Velký podíl mají i „navrátilci“ do sestavy Němec a Šebela, kteří v obou zápasech zaznamenali dohromady 15 postupů na mety. 

#26 Ondřej Šebela, foto: Bohuslav Stloukal

#19 Jaroslav Němec, foto: Bohuslav Stloukal

V pátek v Blansku začalo utkání s více než hodinovým zpožděním po průtrži mračen. Hosté vzdorovali do třetí směny, když v obou prvních udrželi obsazené mety domácím týmem. Ve třetí ale Blansko skórovalo 3x a postupně do 6. směny bodovalo 13 x, hosté pouze dvakrát, takže utkání bylo v polovině sedmé směny ukončeno pro bodový rozdíl ve prospěch Olympie. Nádherným odpalem se blýsknul Havlíček a takřka homerunem se prezentoval na blanenském „no-homerun fieldu“ Kabeš, který s odskokem opřel svůj odpal o velmi vzdálený plot v zadním poli. Pálkařsky se rovněž dařilo Kostkovi.

#27 Ladislav Kabeš, foto: Bohuslav Stloukal

#12 Štěpán Havlíček, foto: Bohuslav Stloukal

V sobotní odvetě ve Frýdku Místku začalo Blansko od druhé směny systematicky přidávat body a v poklidném tempu vyhrálo 11:5. Pálkařsky se kromě zmiňovaných Němce a Šebely dařilo i Kohoutkovi, Kabešovi, Havlíčkovi a Jelínkovi, kteří zaznamenali minimálně po dvou odpalech.

Pro jistotu záchrany potřebuje v této chvíli Olympia vyhrát i zbývající dva zápasy s Bleskem Jablonec.první utkání se odehraje na Strawberry field v pátek 26. července v 19.00 hod.

V případě jedné výhry je situace v tabulce poměrně vyrovnaná a nepřehledná a může dopadnout jakkoliv…. 

Starší články