>

Olympanky reprezentovaly Blansko na mezinárodním turnaji v Itálii!

František Slavič, 22.08. 2019 Aktuality

Od 14. do 17. srpna probíhal v italském Collecchiu nedaleko Parmy turnaj European Massimo Romeo Youth Trophy, určený pro hráčky do 13 let, kterého se pravidelně zúčastňují také české týmy. Brněnský tým SK Sever Brno, účastník loňského ročníku, pozval do svých řad naše hráčky Katku Kinclovou a Kláru Vlachovou.

Turnaj je rozdělen na dvě divize – Sport a Future. Divize Sport je pro týmy, které mají ryze dívčí družstvo, v divizi Future mohou na line-upu figurovat i kluci. V divizi Sport se představilo 6 týmů ze 4 zemí – Itálie (2 týmy), Velká Británie (1), Rusko (1), Česká republika (2).

Konečné pořadí v této divizi: 1) Italy 1, 2) London (GBR), 3) Moscovia (RUS)

V divizi Future se turnaje zúčastnilo celkem 11 týmů z 8 zemí – Itálie, Rusko, Turecko, Španělsko, Belgie, Chorvatsko a Ukrajina po 1 týmu 4 družstva z České republiky. Ve skupině s brněnským klubem byly Molecules (UKR), Italy 3, Princ Zagreb (CRO) a pražští Joudrs Gray.

Jako první se Seveřanům z Brna postavily Molekuly z Ukrajiny. Obě naše hráčky se představily na nadhozu, obě odházely 2 směny, obě také vyřadily pálkařky ukrajinského celku SO (Klára 4x, Katka 2x). Na pálce byla úspěšná Katka, která 1x odpálila a dotlačila domů 1 bod.

Ve druhém zápase SK Brno deklasovalo tým Italy 3. A opět dominovaly na nadhozu naše hráčky Katka a Klára. Nadhoz - Katka 3 směny, Klára 2, SO Katka 6x, Klára 3x, pálka Katka 1 hit, 1 doběh, Klára 2 odpaly (1x třímetový), 1 doběh, 2 dotlačené body. Konečný stav 13:1 pro Brno.

Ani ve třetím utkání proti Joudrs Gray tým SK Sever Brno nezaváhal. Na kopci se tentokrát z hráček Olympie představila jen Klára, a odházela jen 1 směnu, nicméně si připsala 2x SO, Na pálce pak podaly očekávaný výkon obě naše děvčata, kdy Klára posunula běžce na 3. metu a Katka měla odpal a doběh - utkání skončilo po 4.směně vítězstvím Severu 9:4.

Poslední zápas ve skupině proti Princ Zagreb znamenal boj o postup do finále, kdy teoreticky ještě mohly postoupit 3 týmy. Tentokrát nadhazovala větší část zápasu Katka a v necelých čtyřech směnách nadělila chorvatským pálkařům 10 SO. Na pálce si Klára připsala třímetový odpal a doběh, Katka sekundovala dvoumetovým a metovým odpalem, dvěma dotlačenými body a doběhem.

První místo ve skupině znamenalo také postup do finále. Ze skupiny B postoupil také dosud neporažený tým Kalita (RUS). Zápas byl dlouho vyrovnaný, ke zlomu došlo v 5. směně, kdy po chybách v obraně Severu získal ruský tým rozhodující náskok. Sice to nevyšlo a SK Sever Brno ve finále prohrál s Kalitou 9:3, ale stoprocentně lze říct, že hráčky a hráči nezklamali a ukázali, že softball umí. 

V jedné z pohádkových písniček se zpívá: "Statistika nuda je, má však cenné údaje..."
Pro nás to ale žádná nuda není, naopak čísla ukazují, jak úspěšné byly naše hráčky. Údaje jsou za všechny odehrané zápasy:

Pálka
Player  avg      gp        r           h          2b        3b        rbi        so        sb 
Katka    0.556     4            4             5             1             0             2            0            2
Klára     0.429     4            2             3             0             2             2            0            0 
avg - pálkařský pr. (počet odpalů/počet startů na pálce)
gp - odehrané zápasy
r - počet doběhů
h - počet odpalů
2b - počet dvojmetových odpalů
3b - počet trojmetových odpalů
rbi - počt doběhů, které získali spoluhráči po odpalech
so - strikeouty
sb - ukradené mety

Nadhoz
Player   ip            so           wp         hbp 
Katka    9.2         20          9            3 
Klára     7.1         11          4            0
ip - počet směn na nadhozu
so - počet strikeoutů
wp - počet nechytatelných nadhozů
hbp - počet trefených pálkařů

V poli měla Katka 1 error, Klára hrála bezchybně.

 

 

Starší články