>

Mladší kadeti odehráli kvalifikaci na MČR

Štěpán Havlíček, 10.09. 2019 Aktuality

Ve dnech 7. a 8. září se konala kvalifikace na MČR pro kategorii U13. Oslabený blanenský tým odehrál tři zápasy ve skupině a skončil na nepostupovém místě.

Sestava: Adam Altrichter, Jenda Daněk, Jarda Krejčíř, David Lakota, Davča Hráček, Lukáš Burget, Tom Sitar, Lukáš Kincl, David Czetmayer

Turnaj se uskutečnil v  Eagles parku v Praze.  Kvalifikace nás bohužel zastihla v dosti špatnou dobu, protože náš tým byl značně oslaben absencí Filipa Hedla, kvůli jeho neočekávaným zdravotním potížím, a dále neúčastí dvou dalších zraněných hráčů. Do Prahy tedy odjelo devět „statečných“ včetně dvou hráčů z kategorie U11.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem Technika Brno, která nám hned na záčátku otevřela oči a takřka nás k ničemu nepustila. Tento zápas byl naprosto zmatený z naší strany, nevěděli jsme co hrát, signály jako bychom ani neznali a chytit luft či nějaký ground ball byla španělská vesnice. A tak nás Technika doslova „smázla“ 16:1.

Po tomto zápase ihned následovala dlouhá porada a v podstatě rychlokurz baseballu v podání nastávajícího trenéra Tomáše Zachovala, který k nám zavítá do následující sezóny jako trenér této kategorie. V průběhu porady se kluci začali probouzet po dlouhých prázninách, kterou vetšina trávila bez baseballu :( a začali postupně chápat, co po nich vlastně chceme a že je to ten stejný baseball, jaký hráli celou základní čast.

Trenéři zleva: Tomáš Zachoval a Štěpán Havlíček

I v dalších dvou zápasech  jsme bohužel podlehli našim soupeřům z Frýdku a Hluboké, ale k vidění byl naprosto jiný baseball v podání našich hráčů. Do obou zápasů jsme nastoupili zcela odlišným způsobem, než proti Technice. Pole chytalo lufty, ground bally, a tak se hrály potřebné outy. Také na pálce jsme si brali poctivě signály, kontrolovali lépe strike zonu a nemávali bezhlavě po každém balónu, co na nás soupeř hodil. Přesto jsme podlehli nejprve Frýdku těsně 3:4 a poté také Hluboké 14:8, kdy jsme od začátku utkání tahali za delší konec, nicméně soupeři se nás podařilo v poslední chvíli dotlačit do tie breaku a po prvním vyrovnaném prodloužení jsme nakonec v druhém nastavovaném tie breaku prohráli 14:8.

 

 

Na MČR jsme tedy bohužel nepostoupili,  ikdyž naši kluci nakonec ukázali, že umí hrát baseball a bojovat o vítežství až do konce. Děkuji také rodičům, kteří nám fandili a drželi nám pěsti na tribunách.

 

Štěpán Havlíček, trenér

Starší články