>

Na softballovém nebi Olympské hvězdy září!

František Slavič, 19.09. 2019 Aktuality

Olympia Blansko pořádala na Strawberry field o víkendu 14. - 15. září turnaj nadstavbové části Ligy žákyň, kde Olympanky bojovaly o postup na říjnové Mistrovství ČR žákyň do 13 let a nakonec slavily triumf!

Hráčky: Kiki Čechová, Helča Doleželová, Vanďa Jasioková, Kačka Kinclová, Agi Kopanická, Maruška Kopčová, Sára Lipnerová, Rejčl Nedomová, Nikča Novotná, Sára Rudolfová, Terezka Valtusová, Koja Vlachová a Zara Voet.

Po loňském vítězství ve 2. lize došlo k reorganizaci soutěže do nové podoby. Místo Extraligy a 2. ligy bylo předsednictvem České softballové asociace rozhodnuto o sjednocení soutěží žákyň. Podle nového uspořádání hraje celkem 20 týmů na jaře základní část ve 3 divizích, z každé pak postupují první 4 týmy do nadstavbové části soutěže. Ta má 2 kola, v prvním 12 družstev bojuje o 6 míst přímého postupu na MČR, druhé kolo dává možnost ještě dalším dvěma týmům dostat se do finálové osmičlenné elitní skupiny. Do Blanska se tak sjelo 6 týmů, které ze základní části postoupily do nejlepší dvanáctky.


Velká část hráček našeho loňského úspěšného týmu žákyň postoupila letos do vyšší věkové kategorie, přesto se nám v jarní části sezóny podařilo dostat se do nadstavbové části soutěže (i díky hostujícím hráčkám z týmu Trnava Panthers). Bohužel se nepodařilo tyto hráčky draftovat na zbytek sezóny, takže do bojů o postup na MČR jsme do týmu museli zařadit mladší žákyně a nové hráčky. Myslím, že žádný z trenérů netušil, co bude následovat...


Prvním soupeřem byl tým Piranhas Beroun - pro nás zcela neznámý oddíl. Naše děvčata se rozehrávala jen ztěžka a Piraně vedly po druhé směně 6:2. V polovině čtvrté směny to bylo už 9:2 a zápas se zdál být rozhodnutý. Jenomže naše holky jsou Amazonky a po vzoru dávných bojovnic se nevzdávají. V dohrávce čtvrté směny doběhly 3x a v poslední směně nedovolily soupeřkám ani bod. Dalšími dvěma doběhy se dotáhly na rozdíl 2 bodů. Bohužel víc se nám nepodařilo, ale za bojovnost klobouk dolů.. Konečný stav 9:7 pro Piranhas.

Dalším týmem byly žačky Joudrs Praha B.Tentokrát byl vývoj utkání úplně jiný. Hned v první směně jsme soupeřkám napálili 6 bodů. Joudrs dokázali doběhnout jen 1x. A to byl také jediný bod, který získali, zatímco naše děvčata přidala v průběhu následujících tří směn dalších 7 bodů. Konečný stav 13:1 pro Olympii.
To také znamenalo druhé místo ve skupině a souboj s nejslabším týmem z druhé skupiny Kotlářkou Praha. Nicméně v našem podání to byl ten nejhorší zápas. V průběhu 4 směn v obraně jsme „vyrobili“ 5 chyb. Naštěstí pro nás neznamenaly tyto chyby doběhy, takže na konci zápasu jsme si s ulehčením přečetli na tabuli skóre 5:1 pro Olympii.


Neděle – první zápas proti Cats Brno, družstvu, které vyhrálo základní skupinu - boj o postup do finále. Na nadhoz se postavila Katka Kačí Kinclová, která pálkařkám Koček za necelé 4 směny nadělila celkem 8x SO. Ale naše pálkařky nezahálely. Ani ty nezkušené, ani ty zkušené. Soupeř celkem 3x střídal nadhoz, ale holky jedenácti odpaly dotlačily celkem 13 bodů. Konečné skóre 13:6 pro Olympii znamenalo zajištění si postupu na MČR a postup do finále turnaje.
Spolu s námi si postup do finále zajistily opět Piranhas Beroun. Utkání s dlouhými odpaly na obou stranách, kvalitní hrou v obraně a dramatické tak, jak má finále být. Po první směně 1:1, po druhé 2:1 pro Piranhas, po třetí 3:2 pro Piranhas, po čtvrté 3:3! Na pálku se postavila Rachel Rejčl Nedomová – postup na metu díky trefení nadhazovačkou Piraní. A pokračovaly zkušené pálkařky – Klára Koja Vlachová – prudký odpal na spojku, posun Rejčl až na třetí metu a bezpečný postup na první metu. Po zmatku v obraně Berouna Rejčl skóruje a Koja je na třetí metě. Sára Lipnerová postupuje na první metu opět díky trefení pátým nadhozem. Dvoumetovým odpalem posílá Kačí Koju domů a Sáru na třetí metu. Sára a Kačí skórují následně při nevydařených nadhozech soupeřek. Pak už se nám nedaří přidat další body, i když i ostatní pálkařky bojují ze všech sil. Piranhas jdou na pálku. Vysoký odpal chytá Sára Lipnerová u druhé mety, 1. aut. Druhý odpal opět do výšky, tentokrát ho likviduje Vanesa Vanďa Jasioková, 2. aut. Nejzkušenější hráčka Piranhas a třetí odpal do vzduchu chytá Nicol Nikča Novotná! VYHRÁLI JSME TURNAJ!
A následuje rituální taneček: „Tak jsme první, no a cóóó?“

Jsem rád, že se nám turnaj vydařil po všech stránkách. Za organizaci patří velký dík trenérkám Petře a Renči, za pomoc při obnově hřišť všem rodičům, kteří se na tom podíleli. Obrovský dík hráčkám za jejich hru a obětavost (nemocným brzké uzdravení).
No a pro mě? - pocity z prvního místa k nezaplacení.

 

 

Starší články