>

Mistrovství ČR v kategorii U9 na Stawberry field v Blansku!

Radka Sitarová, 27.09. 2019 Aktuality

O nadcházejícím víkendu se v Blansku koná mistrovský šampionát pro mladé baseballisty do 9 let! Od pátku do neděle tak bude na blanenském baseballovém stadionu Strawberry field rušno, protože účast si svými výkony v regionálních kvalifikacích vybojovalo 16 nejlepších týmů z celé republiky. Do Blanska se sjedou přes dvě stovky hráčů, kteří se chystají na vrchol sezony a v bojích o mistrovský titul se budou snažit podat co nejlepší výkon.

Pořadatelským klubem, který propůjčí svůj krásný areál ke konání MČR U9, je Olympia Blansko. Ta bude mít v ohni baseballových klání rovněž své želízko, neboť blanenští kluci se na Mistrovství přesvědčivě kvalifikovali o několik týdnů dříve v Třebíči. Blansko má silný tým již zkušených hochů, kteří v loňském roce vyhráli Český baseballový pohár v kategorii U8 a rovněž opanovaly největší baseballový turnaj pro děti do 8 let FirstCup. Mladí Olympané mají také na co navázat, v roce 2016 slavilo Blansko na domácím poli v kategorii U9 mistrovský titul!

Dalšími týmy, které se kvalifikovaly, jsou Draci Brno, Hroši Brno, Pipas Brno, Třebíč Nuclears, Tempo Praha, Kotlářka Praha, Eagles Praha, Rytíři Trutnov, Orli Choceň, Žraloci Ledenice, Sokol Hluboká nad Vltavou, Baseball Plzeň, Beavers Chomutov, Arrows Ostrava a Miners Kladno.

Zápasy ve skupinách začnou již v pátek. Domácí Olympia odstartuje zostra proti Drakům Brno ve 12 hodin, v 15 hodin odehraje utkání proti Tempu Praha a poté v sobotu v 9 hodin proti Orlům Choceň, dále dle umístění ve skupině. Finále MČR U9 je připraveno na neděli na 13.30 hodin.

Slavnostního zahájení, které proběhne v sobotu od 11 do 11.30 hodin, se zúčastní starosta města Blanska Jiří Crha, představitel České baseballové asociace a odchovanec Blanska Ondřej Konvalinka a vzácným hostem bude olympijský vítěz z Nagana a stávající ředitel Národní sportovní agentury Milan Hnilička. Diváci se mohou těšit na vystoupení nejmladšího živě hrajícího rockera, Ríše Dobiáška, taneční vystoupení R-aerobic Ráječko „New York Yankees“ a seskok amatérských parašutistů ze sdružení Parahospody.

Všichni jste srdečně zváni! Klub Olympia Blansko

Starší články