>

Olympanky dobyly Prahu!

František Slavič, 01.10. 2019 Aktuality

Nadstavbová část Ligy žákyň pokračovala dalším turnajem. Tentokrát šlo o nasazení do Finálového turnaje Ligy žákyň - Mistrovství ČR, které se bude konat ve dnech 11.-13.10. v Ostravě. Účast si naše Amazonky zajistily již dříve vítězstvím na domácím turnaji. 

Tým: Doleželová Helča, Jasioková Vanďa, Kinclová Kačka, Kopanická Agi, Kopčová Maruška, Lipnerová Sára, Nedomová Rejčl, Novotná Nikča, Rudolfová Sára, Valtusová Terezka, Vlachová Koja

Prvními soupeřkami byli Arrows Ostrava. Olympští bohové však drželi nad našimi hráčkami ochrannou ruku. Olympanky na pálce kouzlily a nasázely Ostravě dalších 11 bodů. Utkání tak skončilo po čtvrté směně rozdílem 11:4

Druhý zápas a domácí velkoklub Eagles Praha. Na nadhazovací metě tentokrát úřadovala Vanďa Jasioková a po 5 směnách byl stav na ukazateli skóre 2:2. Takže se šlo do tie-breaku. Eagles i přes veškerou naši snahu 2x doběhly. Podle vzoru Amazonek ukázaly naše žačky, jaké jsou bojovnice a třemi doběhy zvrátily výsledek v náš prospěch 5 : 4 !!!

A další bitva. Po dvou směnách nepřesvědčivé vedení 1 : 0 pro Olympii, nepříliš dobrý vývoj na pálce. Na nadhazovacím prkně po Kačce Kinclové Nicol Nikča Novotná udržela za pomoci pole vedení a Olympia získala další skalp. 3 : 2

Piranhas Beroun. Na nadhozu za Olympii Koja Vlachová. Zápas v její režii - 6x SO. Koja umožnila soupeřkám jen 2 odpaly, z nichž získaly jen 1 bod. Naše děvčata si doběhla pro 4 body. Stav 4 : 1

Čtyři vítězství v řadě jsme tak měli pouze my a Eagles Praha, vítězství ve vzájemném utkání nám tak zajistilo prvenství na turnaji a nasazení do Finálového turnaje jako momentální JEDNIČKY mezi žákovskými týmy!

Nic na tom nezměnil ani poslední zápas s dalším pražským velkoklubem Joudrs Praha. Na prkně kouzlila Kačka Kinclová, 16 pálkařů - 12 x SO a jen jediný dvoumetový odpal soupeřek přeměněný v bod. Tentokrát si ale naše hráčky vybraly slabší chvilku na pálce, což nám přineslo těsnou prohru 0 : 1.

Přestože jsme jeli na turnaj z 1. postupového místa, věděli jsme, kde máme slabiny. Především nízký věk některých hráček (Maruška Kopčová právě slavila 9. narozeniny - blahopřejeme, Terezka Valtusová 9 let) a nezkušenost dalších (Ráchel Rejčl Nedomová, Agáta Agi Kopanická, Helena Helča Doleželová a především Sára Rudolfová) nám dávaly příčinu k obavám. Ale s každým odehraným zápasem, s každým startem na pálce byl vidět až neskutečný pokrok. A čeho si cením víc - soudržnost, solidarita, houževnatost, zpevňující se kamarádské vazby mezi hráčkami. To mi dává důvod věřit tomu, že i v budoucnu budeme úspěšní.

Na závěr díky všem za obrovskou podporu rodičům a trenérům - Petře Voet, Renatě Hráčkové a Petru Svítilovi za přípravu týmu.

 

Starší články