>

Srdečně Vás zveme na ZAVÍRÁK 2019

OB, 25.10. 2019 Aktuality

Na sobotu 26. října je nachystáno slavnostní ukončení sezony a rozloučení se s naším krásným areálem Strawberry field před tím, než ho zase na zimu zavřeme. Počasí je objednáno, kotlík a ingredience na guláš připraveny, kvalifikace na Derby takřka uzavřeny, trofeje nachystány a poklad pro děti dobře uschován. Nezbývá než nabalit dobrou náladu, naladit úsměv a také formu a přijít si na Jahoďák užít příjemnou společnou sobotu.

Jak tomu bývá, sezóna opět rychle uplynula a poslední turnaje a zápasy byly odehrány. Olympia Blansko může být se sezónou určitě spokojena, protože se slavily úspěchy napříč všemi kategoriemi.

Skvělé je, že muži udrželi Extraligu i pro příští sezónu a navíc odehráli nejlepší základní část za poslední dlouhé roky, kdy dokázali být vyrovnaným soupeřem nejlepším extraligovým celkům. Úspěchy se dostavily také u mladších kategorií, a to týmové i individuální. Skvělou sezonu za sebou mají mladí baseballisti z kategorie U9, kteří své průběžné parádní výkony korunovali získáním mistrovského titulu. Kategorie U10 odehrála nad očekávání ČBP a má bramborové medaile. Dařilo se i nejmenším, děti z kategorie U8 obsadily taktéž 4. místo na FirstCupu a krásné 3. místo na ČBP. Mladší kadeti U13 obsadili na ČBP 6. místo.

Úspěšnou sezonu mají za sebou také dívky, které bodovaly v kategorii žaček i kadetek. Hezkou sezónu završily žačky krásným 4. místem z MČR.

Do nejmladšího národního týmu U12 se svými výkony ve výběrech dostal Filip Hedl. V širších výběrech reprezentace U15 jsou hráčky Kateřina Kinclová a Jana Petříková.

Na camp národního týmu si vysloužil pozvánku také blanenský nadhazovač a opora A-týmu Jakub Kostka. S českým výběrem U23 získal zlato a titul šampionů na ME jako člen realizačního týmu trenér Olympie Blansko Ivo Kučera.

Bilancovat a vyhodnocovat bychom mohli opravdu dlouho, ale pokud to shrneme, tak na malé město sklízíme úžasné úspěchy u dětí i dospělých, v softballu i baseballu…a ještě k tomu všemu máme fajn lidi okolo a překrásný areál. Tak ho pojďme společně zavřít na zimu.

Jako vždy začneme v sobotním dopoledni programem pro děti, čekají je zábavná stanoviště a hledání pokladu, a to od 10 hodin.

V bullpenu před tunely bude stanoviště s měřicí pistolí, kde si mohou všichni vyzkoušet rychlost svého hodu.

Čas mezi 12 a 14 hodinou bude patřit oblíbeným Derby. Na hlavním hřišti začneme Bunting Derby, v kategoriích do 15 let, 15+ a nově také v kategorii rodiče. Takže všichni, kdo si budou chtít zkusit úlivku do připravených terčů, mají možnost se zúčastnit.

Poté bude na hlavním hřišti následovat HR Derby, neboli na našem non-homerun fieldu OB Derby. OB Derby budou patřit nominovaným pálkařům, kteří se kvalifikovali v tomto týdnu ve svých kategoriích. OB Derby na A-hřišti je vyhlášeno v kategoriích muži, U15, U13, U11, dívky.

Ve stejném čase budou probíhat na dětském hřišti rovněž Derby. Nejprve ve dvou kategoriích 0 - 7 let a 8 - 9 let prověří děti své dovednosti v Masters Derby, kde se budou sčítat body za odpal ze stativu, hod a běh. Starší kategorie pak bude mít své HR Derby.

Pro vítěze všech kategorií jsou připraveny trofeje a po ukončení proběhne na hlavním hřišti  slavnostní vyhlášení šampionů. A poté také společné foto na památku.

Od cca 14.30 hodin si poté mohou všichni zájemci zahrát pohodový Slowpitch na B-hřišti. Takže, kdo chce a těší se na přátelské utkání, vezměte si rukavice a pálky.

Od rána se bude v kotlíku vařit oblíbený guláš a připraveny budou rovněž teplé nápoje, čaj a svařák.

Stejně jako každý rok, mohou ochotné a šikovné maminky přispět nějakou dobrotou na společný stůl. Budeme moc rádi!

 

Všichni jste srdečně zváni!!!

 

Těšíme se...

Vedení klubu Olympia Blansko

 

Starší články