>

Tým U13 na turnaji v Hrotovicích nezklamal

Radka Sitarová, 16.01. 2020 Aktuality

V sobotu 11. ledna se vydali hráči kategorie U13 do Hrotovic. Poprvé pod taktovkou nového trenéra, Tomáše Zachovala, který s týmem pracuje od začátku zimní přípravy.

Dvanáctka hráčů měla brzký sraz, a to v 7:20. První zápas s Nuclears Třebíč začínal již v 8:30 v hrotovické hale. Sice bylo na týmu znát, že se jedná o první zápasy po dlouhé době, ale soupeř na tom nebyl jinak.

Hned od první směny jsme úspěšně (až na malé výpadky) kontaktovali soupeřova nadhazovače, jenže odpaly mířily přímo na pozice. Třebíč se po agresivním běhu po metách ujala vedení. Jenže od třetího inningu již nacházíme díry v soupeřově obraně a otáčíme zápas. Několikrát nám je hala malá. Naše odpaly trefují nejen strop, ale i zadní stěnu. Musíme si zvykat na upravená pravidla, která kvůli velikosti haly vzala oběma týmům několik vícemetrových odpalů. Naše pálka si připisuje pár dalších bodů a zápas dovádíme do vítězného konce. Připisujeme si první výhru – 9:4.

Po dvouhodinové pauze nastupujeme proti výběru východního Rakouska. Naši nadhazovači si během turnaje poprvé zkoušejí pickoff a nevedou si vůbec špatně. Proti Rakousku jsme skórovali jako první, ale soupeř zápas otočil. My jsme na pálce znovu bodovali a vzali si vedení zpět. Jenže poté si vybíráme slabší chvilku a po několika metách zdarma se soupeř vrací do zápasu. Konečně se dostáváme z pole a zapisujeme jeden bod. Jenže koncovka zápasu je znovu v režii met zdarma a zápas nakonec prohráváme 6:7.

Poslední utkání hrajeme proti Hrochům Brno, a to hned po krátké pauze. Během zápasu se na hráčích únava projevuje. Naštěstí nadhazovači Hrochů sledovali konec našeho předchozího utkání a začali stejným scénářem. Rozdávalo se hodně met zdarma. Proto nám stačilo přidat pár odpalů a šli jsem do vedení. Hroši za začátku nechytli rozjezd, proto náš znavený tým stále vedl. Druhou polovinu již Hroši nacházeli zónu častěji a zlepšili i pálku. I přes náš dobrý tlak na poslední pálce (kde si bereme vedení zpět), zápas nakonec prohráváme 8:9.

 

Když hráči uslyšeli před turnajem jednoznačný cíl – turnaj vyhrát, moc tomu nevěřili. Nakonec nás od prvenství dělily dvě lepší koncovky. Dvě velmi těsné prohry v závěru pro nás znamenají poučení do dalších zápasů. Někteří hráči si zvykají na novou velikost hřiště a na nabírání z met, ale věřím, že to nebude dlouho trvat. Soupeři si pomalu uvědomují, že Olympia Blansko bude letošním černým koněm sezóny a já sám si myslím, že to nás přesně vystihuje. Věřím, že letos předvedeme vyrovnaný výkon s jakýmkoli soupeřem a že ukážeme těm, kteří nás podceňují, že v nás něco je.

Hlavní trenér OB U13 Tomáš Zachoval    

Starší články