>

Olympané nejlepším sportovním kolektivem města Blanska!

Radka Sitarová, 28.01. 2020 Aktuality

Olympia Blansko během své více jak 30 leté historie a úspěšné práce s mládeží sklízí každou sezonu krásné úspěchy v dětských kategoriích. Uplynulá sezóna ovšem byla výjimečná, protože se po třech letech blanenským baseballistům opět podařilo sáhnout si na titul Mistrů ČR!

Žáci v kategorii U9 vybojovali v uplynulé sezóně na domácím žákovském mistrovství ČR mistrovský titul a stali se pro rok 2019 nejlepšími baseballisty v republice mezi hráči do 9 let. Tým pod vedením trenérů Jaroslava Krejčíře a Marka Novotného navázal na úspěchy z předchozích let a stupínek po stupínku dosáhl na nejvyšší metu. Z předchozích úspěchů a pod tehdejší taktovkou trenéra Michala Kohoutka dosáhli kluci nejprve na 2. místo na FirstCupu a 3. místo na ČBP U8 v roce 2017, aby pak v následující sezóně 2018 opanovali baseballový field osmiček a uhráli fantastické 1. místo na FirstCupu a 1. místo na ČBP U8 v tomtéž roce.

Skvělé úspěchy a nejvyšší možné dosažené baseballové mety "stáhli" hochy mezi nejlepší sportovce města Blanska v roce 2019.

V listopadu se novopečeným baseballovým mistrům dostalo první velké pocty, když byli vedením města slavnostně přijati na půdě blanenské radnice a dostalo se jim poděkování za vzornou reprezentaci Blanska.

Poté byli v anketě Nejlepší sportovci města Blanska vyhlášeni nejlepším sportovním kolektivem za rok 2019. Slavnostní vyhlášení proběhlo v sobotu 25. ledna na Sportovním plese a kluci si spolu s trénéry převzali krásnou skleněnou památeční trofej, která bude ozdobou zázemí na našem krásném stadionu Strawberry field.

Mistři republiky za rok 2019:

Jan Novotný, Lukáš Hanák, Martin Fajmon, David Sitar, Adrien Kurečka, Radek Doležel, Filip Altrichter, Jan Kučera, Dominik Štěpánek, David Grepl a Šimon Bruckner 

Děkujeme klukům za úžasný přístup, skvělé výkony a do budoucna přejeme ještě hodně krásných úspěchů a nezapomenutelných zážitků.

 

 

 

Starší články