>

Podmínky pro sportování se zlepšují, společně do 100 lidí!

Radka Sitarová, 12.05. 2020 Aktuality

Letošní sezona ještě ani nezačala, ale už teď je jasné, že bude nezapomenutelná. Musíme se podřizovat  a přizpůsobovat naprosto zvláštní situaci, se kterou jsme nepočítali a kterou bychom snad ani v nejdivočejších myšlenkách nevykonstruovali.

Naštěstí to vypadá, že se okolnosti začínají pomalu uklidňovat, přestože atmosféra bude stále nestandardní a trošku jako ze sna... 

Salvador Dalí

Nově přijatá opatření vlády proti koronaviru, která platí od pondělí 11. května, zmírňují dosud platná omezení a limity pro sportování. Konečně se zdá, že se budou moci rozběhnout v obvyklém režimu tréninky a v upraveném režimu také soutěže v jednotlivých baseballových a softballových kategoriích, včetně mužské baseballové extraligy, která začně 22. května.

Nejvýznamnější změnou je, že je možno organizovat sportovní aktivity v počtu do 100 osob. Tréninky ve všech kategoriích tedy mohou probíhat v obvyklém režimu, bez dosavadního dělení na menší skupiny. Stejně tak jsou vytvořeny podmínky pro zápasy. Pro jednotlivé kategorie byly vypsány termíny zápasů, o kterých jste již byli nebo budete informováni svými trenéry.

V této souvislosti prosíme o vyplnění čestného prohlášení o absenci příznaků virového onemocnění. V případě, že jste tak již učinili a předali Jardovi Krejčířovi, či svému trenérovi, děkujeme.

Sportovci nemusí mít v průběhu sportovní činnosti ochranné prostředky dýchacích cest. Hráči a hráčky tedy nemusí používat při tréninku, či utkáních, roušky. Tato úleva neplatí pro případné nesportující přihlížející, kteří by stále měli používat ústenku, roušku.

Stále také platí, že nebude užíváno vnitřní zázemí, zeména společné šatny a sprchy. Použití toalet je možné, za důsledného dodržování potřebných hygienických opatření, včetně použití dezinfekce, která je na hřišti k dispozici.

Nově otevřena je také hospůdka "Na hřišti", kde prozatím fungovalo pouze výdejní okénko. Od 11. května mohou být u restaurací otevřeny také zahrádky, přičemž je nutné dodržovat nařízená opatření vlády. Zahrádka u hospůdky je tedy k dispozici a věříme, že se k sobě budeme chovat nadále ohleduplně a zodpovědně. Je třeba respektovat rozestupy a to také na hlavní tribuně, která naštěstí nabízí dostatek porostoru, stejně jako náš areál.

Bohužel některé turnaje musely být definitivně zrušeny, ale i tak to naštěstí vypadá, že si naši hráči a hráčky užijí i přes komplikovaný start sezóny pěknou porci baseballu, či softballu.

Věříme, že se budou omezení dále rozvolňovat a budou nás v našich aktivitách na hřišti limitovat co nejméně.

 

Děkujeme za pochopení.

 

Starší články