>

Baseballová Extraliga začíná 22. května!

Radka Sitarová, 13.05. 2020 Aktuality

Letošní sezóna měla začít úvodním zápasem mužské baseballové Extraligy o velikonočním prodlouženém víkendu. Nečekaná situace s koronavirem však ze dne na den vzala všem baseballovým nadšencům, hráčům i fanouškům, vítr z plachet. Start Extraligy byl odložen na neurčito a nějákou dobu se mohlo zdát, že se snad letošní sezóny vůbec nedočkáme. Situace se naštěstí vyvíjí dobře a restrikční opatření se uvolňují také v oblasti sportu. Od 11. května jsou opatření rozvolněna natolik, že ČBA mohla operativně zareagovat a vypsat termíny nejvyšší mužské baseballové soutěže, která začne již 22. května!

Blanenský mužský tým má za sebou nejúspěšnější sezónu v novodobé historii. V základní části Extraligy 2019 si Olympané vybojovali 10 výher, utržili několik opravdu těsných proher a takřka do posledního útkání mohli ve vyrovnaných zápasech doufat v postup do TOP6. To se sice nakonec nepovedlo, ale blanenští mohli být po základní části se svými výkony velmi spokojeni. Nakonec Olympii patřila 8. příčka.

Velkou oporou týmu byla v uplynulé sezóně japonská spojka Yuta Oshiro. A také Dondrei Hubbard, který posílil Blansko na několik úvodních zápasů z Draků.  Olympia však také spoléhala na výkony svých elitních nadhazovačů Jakuba Kostky a Štěpána Havlíčka, kteří z kopce udávali tempo a vývoj v mnoha utkáních.

Jak se bude vyvíjet nadcházející sezóna ještě netušíme, jisté však je, že bude zcela výjimečná. Narozdíl od předchozích ročníků nebudou moci týmy posílit zahraniční hráči, kteří do velké míry určují kvalitu a tempo soutěže.  Výjimkou bude několik hráčů, kteří dlouhodobě žijí v ČR. Týmy se tak budou muset o to více spolehnout na své vlastní odchovance a je možné, že příležitost dostanou i méně zkušení hráči. Bude zajímavé sledovat vývoj soutěže a uvidíme, jaká překvapení nám letošní Extraliga přinese.

Managerem a hlavním trenérem blanenského A-týmu nadále zůstáva Ivo Kučera. Vedle Havlíčka a Kostky jsou na soupisce také další zkušení hráči Aleš Blažek, Jiří Hrubý, Jarda Němec a David Farkaš. Z mladších hráčů, kteří již měli možnost v Extralize nasbírat cenné zkušenosti, jsou součástí týmu Michal Kohoutek, Tomáš Jelínek, Ladislav Kabeš. Ve své první extraligové sezóně také loni uspěl mladičký Ondřej Šebela. A týmu kryjí záda také zkušení matadoři, stále hrající trenér Ivo Kučera a Jaroslav Kříž.

Olympia Blansko také spolupracuje s týmem Draků Brno a je tak pravděpodobné, že, stejně jako v uplynulé sezóně, uvidíme v blanenském dresu mladé prospekty z Draků.

Na tento týden jsou již v plánu přípravné zápasy:

  • 13.5. od 18.00 hod OB vs. Draci Brno
  • 15.5. od 18.00 hod OB vs. Nuclears Třebíč
  • 17.5. od 15.00 hod Draci Brno vs. OB

První extraligové utkání začne v pátek 22. května od 19.00 hod. Soupeřem blanenskému týmu bude Technika Brno.

Tato sezóna bude jiná také co se diváků týče. V tuto chvíli je stanoven limit 100 osob, včetně hráčů. Doufejme, že se situace bude nadále vyjasňovat a opatření povolovat, abychom nebyli nuceni omezovat návštěvnost a mohli umožnit našim věrným fanouškům příjemný sportovně - společenský zážitek na našem krásném hřišti, s krásnou baseballovou podívanou a s nově otevřenou hospůdkou "Na hřišti" se skvělým pivem a chutným občerstvením.

 

 

Starší články