>

Olympia Blansko v plném proudu baseballové Extraligy

Ivo Kučera, 11.06. 2020 Aktuality

Baseballová extraliga, jejíž součástí je také tým Olympia Blansko, má za sebou tři úvodní víkendy. Po třech kolech je s bilancí 1:5 Olympia na průběžném osmém místě ve společnosti Třebíče a Sabatu. Blanenští nepředvádí špatné výkony, nicméně se nedokáží ubránit výpadkům v jednotlivých částech zápasů a to je stojí lepší umístění.

Olympia se prozatím pere s nevyrovnaností výkonů během utkání. V prvním hracím kole podlehla Technice Brno v obou duelech 9:12 a 4:14.

foto: Tomáš Srnský

Po úvodních dvou porážkách s brněnskou Technikou nastoupila proti pražskému Tempu. Ti mají v letošní sezoně velké plány a chtějí zaútočit minimálně na semifinále. V pátek v Blansku zahajoval za Tempo na nadhozu reprezentant Minařík, za Olympii Štěpán Havlíček. Oba podali výborné výkony a první body mohlo více než sto diváků vidět až ve druhé polovině utkání. Nejprve se Tempo ujalo vedení 1:0, aby domácí vzápětí kontrovali sérií odpalů a posledním z nich Blažek završil vedení Blanska na 3:1. Drama však přišlo v poslední směně. Tempo obsadilo všechny mety bez autu, povedlo se jim snížit na 3:2, po běžecké chybě hostů však Olympia šťastně udržela výhru 3:2.

 

foto: Tomáš Srnský

V sobotní odvetě v Praze začalo Blansko opět dobře, hned v úvodu dvakrát bodovalo. Domácí však okamžitě zareagovali a otočili na 3:2. Pak už se hosté nedokázali proti Rabinowitzovi prosadit a domácí postupně zvyšovali svůj náskok na konečných 8:2.

V dalším víkendu Olympia přivítala další pražský celek Eagles. Ti jsou po loňském finále jedním z velkých favoritů soutěže. Hned v úvodní směně si v pátek v Blansku vyšlápli na domácího startéra Kostku a po sérii odpalů dokázali 3x doběhnout pro bod. Olympia se proti mladému Grundmanovi nedokázala prosadit a když ve 4 směně domácí předvedli kolaps v obraně, vedli Eagles již 0:7. Teprve poté se domácí probudili a začali Eagles dotahovat. Donutili hosty dvakrát k výměně nadhozu, ale na víc než korekci skóre na konečných 4:7 to nestačilo. V blanenském dresu se dvěma nádhernými zákroky v obraně blýsknul Tomáš Chadim.

Sobotní zápas v Praze probíhal za účasti televizních kamer. Eagles v něm byli obrovským favoritem. Za domácí nadhazoval reprezentant Dufek, za Blansko 18 letý Tomáš Hrbek. Eagles od začátku ukazovali pálkařskou sílu a po 4 směnách vedli 2:0. To už na kopci za Blansko byl Havlíček. Olympii se podařilo vyrovnat na 2:2, ale poté opět předvedla obrana hostů svoji letošní tradici, jednu naprosto katastrofální směnu v obraně, kdy hosté udělají několik chyb v řadě. Výsledkem bylo 6 bodů a vedení Eagles 8:2. V té chvíli by na Blansko nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Olympané však ukázali srdce a bojovali do konce zápasu . Snížili postupně na 8:6, v poslední směně dokonce po dlouhém Farkašově odpalu na 9:8, ale vyrovnat už nedokázali. Farkaš se rovněž prezentoval nádherným a těžkým zákrokem v zadním poli. Dlouhé odpaly předvedli také Pernička a Chvátal, na pálce byl celkově velmi úspěšný Jarda Němec.

foto: Tomáš Srnský

Další extraligové utkání čeká Blansko v pátek 12. května v 19.00 hod, v němž Olympia nastoupí proti Drakům Brno.

 

Starší články