>

Olympia má za sebou další extraligový ročník

Ivo Kučera, 06.10. 2020 Aktuality

Olympia má za sebou další extraligový ročník. Po základní části, v níž obsadila devátou příčku s bilancí 5-13, musela absolvovat opět nadstavbu o udržení v Extralize. Po vítězství v baráži dosáhla na konečnou 7. příčku v nejvyšší české baseballové soutěži, čímž si zajistila nejen postup do Extraligy 2021, ale také nejlepší umístění za poslední roky.

Přestože vstup do nadstavby byl pro blanenský tým doslova katastrofální, zlepšené výkony v dalším průběhu znamenaly pro Olympii vítězství v celé baráži a celkově 7. příčku, která je nejlepším umístěním za posledních 15 let.

V úvodu baráže zaznamenalo Blansko dvě drtivé porážky s Nuclears, když po první směně obou zápasů nebylo o co hrát. Třetí porážku v řadě znamenal úvodní zápas se SaBaTem a poměrně nešťastná prohra 1:2 v prodloužení. Odveta se SaBaTem byla navíc přerušena deštěm, byť za příznivého stavu 6:2 v páté směně pro Olympii. Po dvou víkendech tak Blansko nemělo na kontě jedinou výhru. V takto nepříznivé situaci nebyli blanenští hráči poprvé a i tentokrát se dokázali vzchopit a vybojovat si účast v dalším ročníku Extraligy. Ve třetím víkendu ve stěžejních zápasech s Technikou předvedla Olympia koncentrovaný výkon, podpořený perfektními nadhozy (Kostka a Havlíček) a připsala si první dvě výhry.

V následujících duelech s prvoligisty – Bučovice, Jablonec, Frýdek Místek a Hluboká – ukázali blanenští zejména na domácím hřišti dominanci a nenechali nikoho na pochybách, že to s udržením Extraligy myslí vážně. Od prvního zápasu s Technikou do odvety v Hluboké dokázala Olympia 9x v řadě zvítězit a přes porážku v Hluboké si výhrou v dohrávce zápasu na SaBaTu zajistila prvenství v baráži.

 

Starší články