>

Hlavní trenér softballu František Slavič se loučí

OB, 02.02. 2021 Aktuality

 
Dlouholetý softballový trenér, který stál u zrodu klubu Olympia Blansko a počátků blanenského softballu, FRANTIŠEK SLAVIČ, končí na pozici hlavního softballového trenéra. 
 

 

K softballu poprvé přičichl v roce 1978, tedy o 10 let dříve, než vznikl klub Olympia Blansko. Tehdy nastoupil na učiliště v Kyjově a 3 roky tam hrál za TJ Jiskra Kyjova. V té době např. Technika Brno hrála krajský přebor softballu a teprve se pokoušela hrát baseball s několika pražskými kluby. Po přestupu na VŠZ Brno neměl František možnost hrát a teprve v roce 1988 se dozvěděl o partě lidí, co chodí v Blansku "plácat" baseball na koupaliště, a tak se k nim přidal.

 

Tři sezony hrál baseball a od roku 1989 začal trénovat softballové družstvo žen. Poté měl z rodinných důvodů znovu přestávku (všem se narodily děti). V roce 2012 se sešel s bývalými hráčkami  a padl nápad na to, abyse v Blansku znovu oživil softball. Po náboru se přihlásilo 26 hráček – dnes ještě pár z nich tvoří základ družstva žen – Katka Feiková, Aneta Sehnalová, Veronika Břoušková, Natálie Břoušková a Monika Smetanová).

František se v poslední době věnoval kadetkám a žákyním. V sezóně 2020 dosáhl s blanenským softem prozatím nejvyšší mety, a to 4. místa na MČR.

 
Rádi bychom touto cestou Františkovi poděkovali za jeho významný přínos blanenskému softballu. Za jeho činnost, čas a vztah k tomuto krásnému sportu mu patří velký dík a uznání.
DÍKY FRANTIŠKU
 
 
Budeme se těšit, že se s Františkem na hřišti, tréninku, nebo při zápisu utkání budeme nadále setkávat.
 
Post hlavního trenéra softballu přebírá zkušený Jarda Kříž.
Hned, jakmile se opatření trochu uvolní a bude možné zorganizovat setkání, plánuje se schůzka hráček a rodičů pro kategorie žákyň i kadetek/juniorek.
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší články