>

Olympia Blansko zahájila extraligovou sezónu 2021

Radka Sitarová, 12.04. 2021 Aktuality

Česká baseballová Extraliga odstartovala s výjimkou Ministerstva zdravotnictví za dodržování nejpřísnějších hygienických opatření a bez diváků v pátek 9. dubna. Mužský A-tým Olympie Blansko, jako jeden z deseti nejlepších baseballových celků v republice, tak dostal šanci, byť ve složitých podmínkách, začít svou soutěž.   

Foto: Petra Voet

Olympia Blansko si do nové sezóny zajistila dvě zahraniční posily. Jedním z nich je již Blansku známý japonský catcher Natsuhiko Ue, který své schopnosti předvedl v barvách Olympie již v sezóně 2018. Druhou zahraniční posilou je venezuelský nadhazovač Luis M. Rengel. Blanenský tým také doplní v rámci pokračující spolupráce s Draky Martin Pernička, Václav Tauš a blanenský odchovanec Adam Prudil. Z Techniky se vrací blanenský hráč Vojta Pomazal a s ním přichází ještě Michal Klimeš.

Silné jádro blanenských odchovanců pokračuje další extraligovou sezónou, hlavními oporami týmu jsou zkušení nadhazovači Štěpán Havlíček a Jakub Kostka, spolu s nimi protřelí hráči jako je Jarda Němec, Jirka Hrubý, Aleš Blažek a další. Trenérem a managerem týmu zůstáva zkušený Ivo Kučera.

Olympia Blansko má v prvních dvou hracích kolech těžký los. Své síly již změřila s Hrochy Brno, kteří do sezóny velmi posílili a jsou jedním z favoritů soutěže. Následující víkend pak blanenský tým čekají Draci Brno, obhájci titulu. Hraje se systémem tří vzájemných zápasů v jednom hracím kole, resp. hracím víkendu. Olympia Blansko tedy jako první tým sezóny přivítala v pátek 9. dubna na blanenském baseballovém stadionu Strawberry field Hrochy Brno.

Foto: Tomáš Srnský

Páteční úvod sezony se domácímu týmu příliš nepovedl. Startujícím nadhazovačem byl levoruký Štěpán Havlíček. Hroši si však s jeho nadhozy od prvního pálkaře poradili, vytvořili velký tlak a výsledkem bylo pět bodů v první směně. V následujícím průběhu utkání to vypadalo, že domácí obrana ještě neukončila zimní spánek a svoje nadhazovače příliš nepodržela. Čtyři směny odházel Havlíček, tři směny mladíček Jirka Grossmann, který si v 15 letech užil svou premiéru na extraligovém kopci. Pálkařsky se Olympia příliš neprosadila a konečný výsledek 1:11 po 7.směně ve prospěch soupeře byl reálným obrazem dění na hřišti.

Startující nadhazovač Štěpán Havlíček, foto: Tomáš Srnský

Nadhazující Jirka Grossmann, foto: Tomáš Srnský

Sobotní druhé utkání zahájil za domácí David Farkaš, odházel vynikající utkání, za pět směn umožnil pouze jeden doběh a odcházel za vedení 3:1 pro Olympii. Následně utkání dohazovali Vašek Tauš a Kuba Kostka. Slabá obranná hra Olympie však byla příčinou vyrovnání skóre na 4:4 a následně i vítězství Hrochů v poměru 6:4, o kterém se rozhodovalo až v deváté směně.

Foto: Tomáš Srnský

V posledním utkání série nastoupili na hřišti Hrochů v obou týmech zahraniční nadhazovači. Domácí John Hussey a za Blansko Luis Rengel. Tomu se však nedařilo a po třetí směně bylo skóre 9:0 pro Hrochy a utkání vypadalo rozhodnuté.  Blanenští však již v sobotu na domácím hřišti ukázali, že nedají svou kůži zdarma, dokáží Hrochy potrápit a tak se nevzdávali. Blažek na kopci zastavil nápor domácích pálkařů a bodovou nadílku a blanenský útok začal přidávat odpaly. Nejsvětlejším okamžikem Olympie byl Kabešův Grand Slam homerun, kterým snížil na 9:6 a vrátil tak Blansko na dohled Hrochům. Na menší rozdíl se však už hosté přes veškerou snahu nedotáhli a utkání skončilo 13:9 pro Hrochy.

Živé přenosy z utkání lze sledovat na https://tv.baseball.cz/video/hriste/Blansko

 

 

Starší články