>

EXL 2021: Série s Eagles Praha a Tempo Praha

Radka Sitarová, 09.06. 2021 Aktuality

Blanenští baseballisté po covidové odmlce na začátku sezóny, kterou přišli o dva regulérní hrací víkendy, nesměle bojují o každou výhru a před posledním hracím kolem mají jistou baráž a boje o udržení v nejvyšší baseballové soutěži i pro další sezónu.

Poslední série, kdy tým bojuje se soupeřem ve třech utkáních během víkendu, tak bere trenér Ivo Kučera zejména jako přípravu do prolínací části soutěže, která víceméně naváže na základní část. Předchozí dva víkendy patřily soubojům s pražskými celky. Olympia hraje díky odmlce ve zběsilém tempu, kdy se k regulérním utkáním v pátek, sobotu i neděli, přidávají ještě úterky, kdy tým dohrává šest odložených utkání.

Předposlední odehraná série s Eagles Praha začala 21.5. pátečním utkáním, v němž se vynikajícím výkonem prezentoval Štěpán Havlíček. Ten takřka šest směn držel tzv. no-hitter, kdy nadhazovač nedovolí soupeři ani jeden úspěšný odpal. V deváté směně sice Havlíček umožnil jednobodový homerun, ale ani ten nezabrzdil Blansko ve vítězném tažení, které skončilo 4:1. "Házelo se mi dnes skvěle, ale myslím, že i celému týmu se hrálo parádně. Přišli diváci, takže konečně jsme měli oporu ve fanoušcích, na což jsme tady v Blansku zvyklí. V poli kluci zahráli dobrý auty a pochytali mi tam všechno. Na pálce bylo super, že jsme dali ve 3. a ve 4. po dvou bodech, což se pak háže úplně jinak, mohl jsem si dovolit tam házet fasty, abyse hrálo, a předkládat to poli." ŠH

V sobotu v Praze pak výborně házel Jakub Kostka, pálkařsky se však Olympia neprosadila a prohrála 0:3.

V neděli úřadovala venezuelská posila Blanska Luis Rengel, který teprve v osmé směně umožnil dva doběhy po homerunu soupeře. Nakonec však Eagles vyhráli těsně 6:5.

Další odehraná série s Tempo Praha začala 28. 5. pátečním utkáním na domácím hřišti, ve kterém Blansko nebylo schopno kontaktovat vynikající nadhoz reprezentanta Minaříka a utkání skočilo 0:10. Ještě v deváté směně se zdálo, že odhází Perfect Game, kdy nadhazovač nejenže nepřipustí doběh, ale nepustí soupeře ani na metu. Na poslední chvíli čest domácích zachránili Jelínek s Altrichterem, kteří zaznamenali hit. "Já jsem si svůj hit užil, ale věřím, že Míňa z toho moc nadšený nebyl, protože po takovým výkonu, jaký podal, tak by mne to asi taky hodně naštvalo." TJ

V sobotu v Praze šlo o souboj zahraničních posil, rozhodla čtvrtá směna, kdy Blansko inkasovalo 5 bodů a nedokázalo se pálkařsky prosadit, což znamenalo konečnou výhru 5:0 pro Tempo.

V neděli byla na hřišti najednou jiná Olympia. Vynikající Havlíček na kopci a tým schopný skórovat. Po úvodním bodu Blanska Tempo otočilo na 2:1. Rozhodující útok v zápase přišel ve čtvrté směně, kdy Olympia 5x skórovala a utkání rozhodla ve svůj prospěch výhrou 7:4. Útok zahájil Adam Prudil, který odpálil dvoumetový odpal a stáhl první bod. 

"Dneska jsem určitě hráli líp než jiné zápasy, hráli jsme konečně dobře, týmově, začali jsme pálit. Bylo to dobrý a doufám, že to bude lepší a lepší a do baráže vstoupíme s lepším pocitem a ne prohrami na zádech." AP

 

Poslední série základní části se odehraje o prvním červnovém víkendu s Kotlářkou Praha.

Strawberry field je již naštěstí díky rozvolnění otevřeno divákům, takže budeme moc rádi za všechny fanoušky, kteří přijdou podpořit blanenský baseball.

Foto: Petra Voet

 

Starší články