>

Olympia Blansko veze stříbrné medaile z ČBP U10

Radka Sitarová, 09.06. 2021 Aktuality

O víkendu 5. - 6. června se v areálu Na Hvězdě v Třebíči odehrál turnaj Českého baseballového poháru (Morava) pro děti do 10 let. Olympia Blansko pod vedením trenéra Michala Klimeše vybojovala krásnou druhou příčku a děti tak odjížděly se stříbrnou památkou na další krásný baseballový víkend na krku. 

V sobotu ráno se naše desítky vydaly na první letošní velký turnaj. V Třebíči se sešlo 11 týmů z Moravy, rozdělených do 4 skupin. Nás čekaly 2 zápasy ve skupině. Prvním soupeřem byl tým Třebíč Nuclears B, který porážíme 24:1. Všem se dařilo skvěle na pálce a v poli jsme viděli plno skvělých zákroků a přesně zahraných autů. Jsme v euforii a nastupujeme radostně do 2. zápasu. Tentokrát jsme změřili síly s týmem Ježci Jihlava. Bojovali jsme opět pěkně, rodiče skvěle povzbuzovali a my dokázali opět přesvědčivě vyhrát 18:4. Zajišťujeme si tak 1. místo ve skupině a vstup do bran čtvrtfinále. Děti si užívají odpočinku a stínu (bylo šílené horko a dusno).

Další souboj nás čeká v 15h proti týmu Hroch Brno. Nic nepodceňujeme výbornou a svižnou rozcvičkou a jdeme na to. Čeká nás sebevědomý a bojovný soupeř. Hrajeme opět skvěle a plníme jasně stanovené cíle, alespoň 2 body na pálce a rychle zahrané 3 auty. Konečné skóre 14:2! Heja, heja Olympia zní ze všech stran a 1. den turnaje je velmi úspěšně za námi. Čeká nás všechny zasloužený odpočinek, abychom načerpali všichni síly na další den.

V neděli začínáme 1. zápas, pokud vyhrajeme, jdeme do finále. Děti jsou ráno trošku pomalejší a jakoby neměly energii ani síly na rozdávání. Soupeřem je nám tentokrát Technika Brno. Začínáme v poli a bohužel velmi ospale. Soupeř dobíhá pro 2 body. My pouze pro jeden. Začínáme se probírat až ve 3. směně, kdy stahujeme 3 doběhy, oproti tomu soupeři nedovolujeme jediný. Kluci a holky se skvěle podporují a hecují k lepším výkonům, ve 4. směně dobíháme 4krát a v 6. dokonce 5krát. Výsledek tak mluví jasně, 15.6 pro nás. Jdeme do FINÁLE!!!

Čekáme na výsledek zápasu mezi Draky Brno a Cardion Hroši Brno. Vítězem se stali Hroši a ti budou i naším soupeřem. Opět dlouhá pauza, odpočinek, jídlo, pití a v 15h jdeme na to.

Po losu začínáme na pálce. Začínáme dobře, první 2 hráči obsazují mety, bohužel další 3 pálkaři jsou vyautovaní a dobře rozehraná směna končí bez doběhu. Oproti tomu Hroši díky 3bodovému homerunu vedou 3:0. A v této režii pokračuje už celý zápas, nám se na pálce nedaří, soupeři prřidávají jeden HR za druhým (celkem 7). I když máme skvělé zadopolaře, tak na extrémně malém hřišti nic nezmůžou a přihlížejí míčům letícím mezi diváky. Konečné skóre je tak 0:15 a my na turnaji nakonec končíme DRUZÍ!!!

Sestava: Tomáš Flek, Dominik Štěpánek, David Grepl, Šimon Bruckner, Natálka Vitvarová, Kristýna Dáňová, Adam Latner, Tadeáš Klimeš, Jan Kučera, Matyáš Klimeš, Adam Pavliš + trenér Michal Klimeš

Byl to skvělý víkend, kdy jsme se přesvědčili, že máme silný tým, který drží pohromadě a podporuje se. Viděli jsme skvělé zákroky v poli a úžasné odpaly. Děti pod skvělým vedením nového trenéra hodně pookřály, makaly, v krizových chvílích díky jeho podpoře zvedly hlavy a bojovaly do posledního míče. To vše za úžasné podpory všech rodičů! 

Heja, heja Olympia!!!

Za podrobný report díky: Jana Latnerová

Za fotky díky: Klára Klimešová

Starší články