>

Olympia získala bronz na Open Poháru ČSA v Coachballu U11

Petra Voet, 29.08. 2021 Aktuality

 
O víkendu 21. - 22. srpna se v dalekém Chomutově pořádal každoroční Open pohár České softballové asociace v Coachballu U11, kde náš tým vybojoval krásné 3. místo a domů se hráči i hráčky odvezli bronzové medaile - historicky nejlepší umístění blanenského softballu na celorepublikovém turnaji.
 
Sestava: Natálie Vitvarová, Kristýna Dáňová, Šimon Bruckner, Adéla Sedláčková, Nikola Valtusová, Tereza Valtusová, Veronika Sedláčková, Marie Kopčová, Martin Fajmon, Dominik Štěpánek, Radek Doležel & trenéři Ota Kostka + Kateřina Dáňová
 
Již v pátek vyrazilo 7 dívek a 4 kluci z kategorie do 11-ti let do neznáma - do Chomutova. Na turnaji v Coachballu, kde nadhoz je v rukou trenéra a nabízí tak hráčům a hráčkám aktivní hru na pálce i v poli, na Olympii čekaly pražské týmy Joudrs, Tempo, Eagles, a dále Piranhas Beroun, Snails Kunovice, Paintbusters Most a domácí Beavers Chomutov. Po cca 4 hodinách cesty jsme se sešli v DDM Chomutov, kde nám bylo umožněno ubytování v tělocvičně. Naprosto ideální, hřiště 5 minut, pro hráče a hráčky super teambuilding. 
 
V sobotu v 10:00 hod. přichází první zápas proti domácím Beavers Chomutov. Ten byl po 2 směnách nad naše síly a výsledek 3:14 opravdu nebylo to, co jsme očekávali a jak jsme chtěli hrát. Na další utkání jsme ale přeskupili síly a po celkem napínavém závěru vítězíme nad týmem Joudrs Praha 11:9. Daří se nám dále a následně porážíme i Tempo  Praha 7:1 a dle rozpisu na nás čeká ještě jeden velmi vyrovnaný souboj, ve kterém nakonec bereme vítězství nad Paintbusters Most 8:7.
Počasí nás ten den donutilo hrát ještě jedno utkání, které bylo přeloženo dopředu z neděle, na kterou nebyla předpověď nijak pozitivní. Celkem to bylo tedy páté utkání v jednom dni a jdeme proti Eagles Praha. Zde ovšem rozhodla 3. směna, kdy jsme dostali 6 bodů a tedy i maximum v jedné směně, a tím pádem bylo rozhodnuto a šli jsme hrát  již "pouze" o 3. místo.
 
 
V neděli nás osud dostal ovšem opět do souboje proti Joudrs Praha. Tentokrát byl zápas v naší režii a vítězství 11:3 znamená, že bronzová medaile byla na světě!!! Obrovská gratulace celému týmu! Přestože to byla premiéra pro blanenský softball na Open poháru v Coachballu, hned jsme byli schopni ukázat, že v Blansku hrát umíme a medaile si zasloužíme!
 
Součástí turnajů bývá také soutěž Souboj dovedností, kde se hledá pohybově nejschopnější tým: kdo bude nejrychlejší, nejobratnější a nejsilnější? Zde jsme úplně nejlépe nedopadli (7. místo), ale do příštího klání na těchto dovednostech zcela jistě zapracujeme. Více o soutěži zde: https://softball.cz/article.php?sid=5848...
 
Rádi bychom poděkovali všem, kteří se na tomto obrovském úspěchu podíleli - hráčkám a hráčům, rodičům, řidičům, ale hlavně super partě. Velikou zásluhu mají Monika Smílková, Kateřina Dáňová a Hana Vitvarová, bez kterých by se Open pohár neodehrál. Ještě jednou tedy všem velké díky a doufáme, že výkon budeme schopni zopakovat i na blížícím se MČR v září. 
 
 
Za tým trenér Ota Kostka
Foto: fanklub rodičů
Starší články