>

Kadetky vybojovaly skvělé 4. místo na Open Poháru ČSA!

Jaroslav Kříž, 01.09. 2021 Aktuality

Olympia Blansko si z celorepublikového Open poháru ČSA 2021 v softballu kadetek odvezla čtvrté místo. Je možné, že to zní trochu smutně, coby příčka hned pod těmi medailovými, ale kdyby nám to před turnajem někdo řekl, nevěřili bychom a brali to všemi deseti.


Od pátku 20.8. do neděle 22.8. se v Praze v krásném areálu na Krči odehrál Open pohár kadetek, kterého se zúčastnilo aktuálně třináct nejlepších družstev České republiky.
První utkání nás čekalo již v pátek proti družstvu Spectrum Praha. Jelikož tento tým letos hraje nižší soutěž, tedy 1. ligu, byli jsme favority a očekávání naplňujeme a vítězíme 14:3.

Ve druhém pátečním utkání v základní skupině nás čeká daleko silnější soupeř, účastník české extraligy, domácí Eagles Praha. Po nepovedeném začátku, kdy jsem jako trenér dal příležitost ostatním nadhazovačkám, pouštíme Eagles do vedení 11:2. Je před námi ovšem dohrávka poslední směny, kdy jdeme na pálku a po sérii dobrých odpalů a chyb soupeře stahujeme náskok na 11:10. To je jasným signálem pro hostující trenéry a na nadhoz posílají svoji nejlepší nadhazovačku, která pravidelně startuje i v extralize juniorek. Dvě naše pálkařky jsou strike out, ale na pálku přichází Kačka Kinclová, která krásným odpalem do pravého zadního pole stahuje bod z met a svým úžasným během a slajdem (skluzem) na domácí metu dokonce i překlápí skóre na naši stranu a zajišťuje tak Blansku neuvěřitelné vítězství. Walkoff inside park homerun a obrovská radost a slzičky štěstí u holek z Blanska.

V sobotu nás ráno čekal známý soupeř Cats Brno a jednalo se o utkání, které mělo stanovit, jak se bude dál vyvíjet naše tažení v turnaji. Kočky se nám podařilo porazit 10:3 a to znamenalo, že se dostáváme do semifinále a již nemůžeme být horší než čtvrtí, což již teď je obrovský úspěch našeho softballu, ale na vlně vítězství chceme víc.


Semifinále nás svedlo dohromady s Arrows Ostrava. Trenéři na nadhoz nepostavili od začátku obávanou Zoe, která šla nadhazovat až v průběhu zápasu a nám se podařilo dostat do vedení 3:1, které jsme úspěšně drželi až do poslední směny, kdy mají ovšem dohrávku holky z Ostravy. Dva zahrané auty a jsme jeden aut od finále. Bohužel pod tlakem okolností chyba při hodu ze spojky na druhou metu znamená vyrovnání a poté úspěšný odpal znamená, že semifinále vyhrávají Ostravanky.


Zároveň smutné a šťastné, že jsme se dostaly až takhle daleko, vyhlížíme soupeřky pro utkání o konečné třetí místo. Tím jsou nám dobře známé Snails Kunovice, které také prohrávají semifinále o jeden bod. Do tohoto utkání už jdeme uvolněně a s úsměvem, ale bohužel holky z Kunovic byly nad naše síly a díky krásným odpalům a skvělému nadhozu soupeřek prohráváme 1:10 a končíme celkově čtvrtí.
Samozřejmě zklamání, že nemáme vysněnou medaili, i když byla hodně blízko, ale takový je sport a i tak můžeme být na naše holky z Blanska právem hrdí.
Obrovské poděkování patří všem hráčkám za super přístup, skvělou hru a perfektní partu, která se vždy podporuje. Poděkování samozřejmě také rodičům za servis a podporu.


Do konce letošní sezóny v extralize kadetek nás o víkendu ještě čekají dvě utkání v sobotu 4.9. proti Snails Kunovice v Blansku, tak přijďte děvčata podpořit. V neděli 5.9. jedeme do Prahy na dvojzápas proti Joudrs Praha. Stále hrajeme o postup na MČR kadetek, tak snad se nám podaří tento úkol splnit.

Konečné pořadí Open poháru kadetek 2021:
1. SK Joudrs Praha A
2. Arrows Ostrava
3. Snails Kunovice
4. Olympia Blansko
5. Eagles Praha
6. Piranhas Beroun
7. SaBaT Praha
8. Cats Brno
9. SC Pigs Trhové Sviny
10. Softball Club Merklín
11. SK Kotlářka Praha
12. SK Joudrs Praha B
13. Spectrum Praha

Za tým trenér Jaroslav Kříž
Foto: Petra Voet

Starší články