1. Olympia Blansko >
  2. Olympia Blansko vybojovala bronz na MČR U10!

Olympia Blansko vybojovala bronz na MČR U10!

Radka Sitarová, 23.09. 2021 Aktuality

O víkendu 17. - 19. září se v brněnském areálu U Hrocha konalo  baseballové Mistrovství ČR v kategorii hráčů do 10 let. Turnaje se zúčastnilo neuvěřitelných 20 týmů z celé republiky, včetně blanenské smíšené sestavy pod vedením trenéra Michala Klimeše. Olympia Blansko předvedla na turnaji fantastické výkony a v silné konkurenci vybojovala nádherné bronzové medaile!

Sestava: Adam Pavliš, David Grepl, Dominik Štěpánek, Tadeáš Klimeš, Šimon Bruckner, Adam Latner, Honza Kučera, Kristýnka Dáňová, Natka Vitvarová, Matyáš Klimeš, Tomáš Flek, Tomáš Liška

Týmy byly rozděleny do 4 skupin po 5 týmech, kdy hrál postupně každý s každým. Začali jsme v pátek s Bleskem Jablonec a následně pokračovali s týmem Hippos Brno. Oba zápasy jsme vyhráli s jednoznačným výsledkem (19:5 a 15:1), kdy všichni naši hráči předvedli nejen skvělé výkony na pálce, ale i úžasné zákroky v obraně. V pátek večer jsme pak nastoupili k 3. zápasu ve skupině, kdy nás čekali ostravští Arrows. Začali jsme trošku ospale v poli a tým z Ostravy tak po první směně vedl 4:0. Kluci i holky byli trošku zaskočeni. Ale nic nevzdali a za podpory trenéra i rodičů stahují ve 3. směně 3 doběhy a v obraně nedovolují protihráčům jediný bod. Uhráli 3 směny s rychlými 3 auty a sami dobíhají pro další 4 doběhy. Vedeme tedy 7:4, v poslední směně dávají oba týmy po 2 bodech, konečné skóre tak je 9:6 pro nás. Těžký zápas! První hrací den skončil 3 výhrami ze 3 zápasů a my se mohli rozejít domů a nabrat síly na další hrací den.

V sobotu dopoledne nás čekal poslední zápas ze základní skupiny proti týmu Sokol Hluboká. Opět to byl vyrovnaný zápas, ve kterém se nám nedařilo příliš na pálce a bylo mnoho vysokých odpalů končících přímo v rukavici protihráčů. Hodně nám v zápase pomohly tvrdé rovné odpaly Dominika, který sám doběhl pro 3 body z 5. Naše obrana předvedla opět skvělou práci a soupeři dovolila pouze 2 doběhy, konečné skóre tak bylo 5:2. Vyhráváme tak celou základní skupinu a postupuje do čtvrtfinále mezi nejlepších 8 týmů turnaje.

V sobotu odpoledne nás čekal zápas o postup do semifinále. Soupeřem byla Kotlářka Praha. Opět jsme viděli krásný a vyrovnaný zápas, kdy jsme soupeři povolili pouze 1 doběh. Zápas krásně zavřela 2 auty Kristýnka Dáňová hrající na nadhozu. Výsledek 3:1 pro Olympii. Druhý hrací den jsme také zvládli bez porážky a postoupili jsme mezi 4 nejlepší týmy z celého turnaje!

V neděli jsme začali prvním zápasem o finále, soupeř nás čekal hodně těžký - Eagles Praha. Začali jsme bojovně a po 3 směnách byl stav 3:3. Ve 4. směně doběhl soupeř pro 2 body a v 5. také, skóre tedy bylo 4:7 pro nás. Děti bojovaly a v dohrávce 5. směny doběhly pro 3 body. Rozhodčí vyhlásil konec zápasu kvůli uplynutí času a 6. směnu jsme tak už bohužel nestihli. Prohráli jsme 6:7 a o jediný bod nám uteklo finále.

Odpoledne nás pak čekal poslední zápas, o 3. místo proti Technice Brno. Děti hrály neskutečně a přidávaly jeden skvěle zahraný aut za druhým. Soupeři jsme nedovolili jediný doběh a my zvládli doběhnout šestkrát. Nádherný 3metový odpal předvedl Táďa do levého rohu hřiště. Výhra 6:0!

Kluci a holky tak vybojovali krásné 3. místo v obrovské konkurenci všech týmů. Dostalo se jim obrovské podpory od trenéra Michala Klimeše, který je celou dobu skvěle vedl, udržoval v bojovné a pozitivní náladě a nedovolil jim sklonit hlavu a vzdávat něco předčasně. Neuvěřitelná byla také vzájemná podpora mezi dětmi a jak drželi všichni při sobě. Skvělě opět vypomohli tátové Jirka Bruckner a Robin Štěpánek na 3B a 1B. Obrovské díky patří také všem rodičům za úžasné fandění, podporu a pomoc.

Heja, heja Olympia!!!

 Jana Latnerová

Starší články