>

Historický úspěch blanenského softballu na MČR v coachballu!

Ota Kostka, 30.09. 2021 Aktuality

Smíšený tým Olympie Blansko pod vedením trenéra Oty Kostky se v kategorii U11 zúčastnil Mistrovství České republiky v COACHBALLU, které se odehrálo v areálech SaBaT a Joudrs v Praze ve dnech 26. - 28. září 2021. Olympia odehrála krásný turnaj a zaznamenala historický úspěch, když poprvé obsadila medailovou příčku na MČR ligové soutěže!

V neděli 26. 9. 2021 jsme se vydali do Prahy na třídenní turnaj MČR v Coachballu U11. Na soupisce bylo 16 hráčů a hráček, kteří zasáhli do bojů o mety nejvyšší. Turnaj jsme zahájili jak jinak než porážkou od Žraloků Ledenice 16:3. Nutno podotknout, že jsme nebyli v plné sestavě a hrála pouze děvčata. Soupeř nás přehrál na pálce a v běhu po metách.

Druhý den jsme potřebovali vyhrát. Do zápasu nastoupili už kluci, kteří přijeli ze svého turnaje z Třebíče. A to bylo dobře. Zápas proti Paintbusters Most se nevyvíjel dle našich představ. Celou dobu jsme dotahovali, ale nakonec zvítězili těsně 10:9. V zápětí jsme  nastoupili do dalšího utkání proti Praotcům Roudnice nad Labem. Naše hráčky a hráči se opřeli do pálek a v celku klidně si se soupeřem poradili 12:6. Soupeř získal 4 body v posledních dvou směnách, kdy jsme vystřídali a umožnili hráčům na lavičce také zasáhnout do bojů.

Takže postupujeme do osmifinále, kde potkáváme odvěké rivaly - Joudrs Praha. Zápas byl vypjatý. Šlo o hodně. Nakonec bereme vítězství 4:3 a jdeme do čtvrtfinále proti Spektru Praha, kteří svoji skupinu s přehledem vyhráli. Narazili ovšem na soustředěnou hru blanenských, kteří přidávali bod za bodem a opět nakonec vítězíme 7:4.

To znamená, že míříme do semifinále! Tam ovšem narážíme na Beavers Chomutov, vítěze Open poháru U11. Jejich tvrdé odpaly do zadního pole nás srazily na kolena a nakonec je z toho prohra 1:13. Ale my chceme medaili!!!

Již teď je jasné, že jsme nejhůře čtvrtí v republice a již to by byl obrovský úspěch našeho softballu. Jdeme tedy hrát o medaile - v zápase o bronz jsme se opět setkali se Žraloky z Ledenic. Jenže tentokrát si soupeř tak říkajíc na Blansku vylámal zuby. V páté směně za stavu 9:1 chytáme za jedničkou dva lufty, ten druhý ještě s příhozem na první metu a je z toho double, tudíž BRONZOVÁ MEDAILE !!!

Obrovská radost blanenských!!! Podařilo se tedy. Všem patří veliký dík. Je pravda, že ne všichni měli tu možnost zahrát si v každém zápase, ale hlavní je, že byli u toho a pomohli týmu odehrát celou ligu, jejímiž výsledky se na MČR vlastně tým kvalifikoval. Takže opravdu každý nějakým svým dílem přispěl k tomuto úspěchu. A pokud všichni vydržíme a budeme na sobě dál dohromady pracovat, může to tým dotáhnout opět výš.

Na co ale nelze zapomenout, je poděkování rodičům, kteří se postarali o veškerý servis pro děti a také nějakou tu foto dokumentaci z této úspěšné akce. Velký palec nahoru.

Konečné pořadí z turnaje zde: https://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=place&akce=2993&pda=2&admina=

Za tým trenér Ota Kostka 

Starší články