>

A tým bere na úvod sezóny dvě povinná vítězství

Radka Sitarová, 19.04. 2022 Aktuality

Atým bere na úvod sezóny dvě povinná vítězství. V sobotu 9. dubna vstoupil Atým do soutěže 1. ligy doubleheaderem proti týmu Pelikans Bučovice a zapsal dvě výhry po výsledcích 15:2 a 11:1.

Foto: Petra Voet

V aprílovém počasí, kdy se střídal déšť se sněhem a slunečno, si hráči Olympie poradili se soupeřem v obou utkáních po 7 směnách, zejména díky kvalitní práci nadhazovačů. V prvním utkání se na kopci předvedla dvojice Blažek (5inn) a Klimeš (2inn), ve druhém utkání pak dvojice Kostka (5inn) Svoboda (2inn).

Michal Klimeš, Foto: Petra Voet

 

Jakub Kostka, Foto: Petra Voet

Minimum met zdarma a spolehlivá práce hráčů v poli v momentech, kdy soupeř dokázal místy vyvinout tlak na naše nadhazovače, znamenalo nízký počet doběhů soupeře. Na pálce se v dresu Olympie dokázali alespoň jednou uvést úspěšným odpalem všichni hráči lineupu, nejvíce však tým svými odpaly táhla a nejvíce hitů posbírala trojice Kabeš, Klimeš a Pomazal. Za zmínku stojí také výkon Adama Altrichtera, který hned při svém prvním startu na pálce za muže zaznamenal úspěšný odpal a zahájil tak rozhodující útok v 6. směně prvního utkání.

Ladislav Kabeš, Foto: Petra Voet

 

Adam Altrichter, Foto: Petra Voet

Možná i díky zdánlivě výrazné převaze jsme se nedokázali vyvarovat polevení v koncentraci a útoku ve střední části obou utkání, což se nám pravidelně stávalo i v minulých letech. Na tomto musíme do příštích sérií zapracovat, protože kvalitnější soupeři by mohli v těchto situacích využít našich výpadků.

Foto: Petra Voet

Děkujeme všem fanouškům, kteří i přes ne úplně příjemné počasí dorazili do areálu Strawberry field a podporovali tým v průběhu obou utkání. 

Jakub Kostka, asistent trenéra

Starší články