>

Nevydařená série A týmu v Jablonci

Radka Sitarová, 24.04. 2022 Aktuality

V sobotu 16. dubna čekal A tým Olympie Blansko první výjezd v základní části 1.ligy do dalekého Jablonce, odkud si blanenští baseballisté přivezli dvě prohry.

Foto: @babrora

Na zápasy proti favoritovi 1. ligy jsme vyrazili lehce oslabení, kdy se utkání nemohli účastnit Jirka Hrubý - rodinné povinnosti a Vojta Pomazal - nemoc. Do Jablonce jsme tak dorazili v počtu 12 hráčů a museli jsme improvizovat s obsazením postů, zejména ve vnitřním poli, které v této sestavě (Kolář 1b, Altrichter J. 2b, Klimeš SS, Kostka 3b) hrálo poprvé.

První utkání začalo po úvodní ceremonii a slavnostním nadhozu v podání brankáře FK Jablonec Vlastimila Hrubého. Na nadhazovacím kopci se proti sobě postavili leváci, za domácí Hikl a za Olympii Havlíček.

Začali jsme tlačit hned v první směně a získali tři body. Nicméně hned v dohrávce druhé směny se připomněli i domácí jejich tradiční silnou pálkou a sérií dvojmetovych odpalů otočili skóre sedmi body ve svůj prospěch. Štěpán na kopci potom změnil sekvenci a druhy nadhozů a další tři směny nepovolil soupeři ani bod. Mezitím Olympia dokázala bodovat ve směnách č. 4,5,6 a vybudovala si zdánlivě pohodlný náskok 14:7. V tento moment jsme cítili, že již máme zápas v naší režii a to se nám nevyplatilo. Varováním byly tři body domácích v 6. směně, po které ukončil své působení na kopci Havlíček. Vedení 14:10 nám však stále dávalo naději na vítězství. Do 7. směny nastoupil na kopec Honza Svoboda a s prvními dvěma pálkaři si poradil na osm nadhozů. Poté však přišla nezvládnutá situace při krátkém odpalu k první metě, následována homerunem, dvěma trefeními a sérii dalekých odpalů a Blesk rázem získal šest bodů na dva outy, které se ukázaly jako rozhodující. Hráči Olympie pak už byli na pálce v křeči a nedokázali se prosadit a odnášíme si tak hořkou porážku. Nebyli jsme schopni zareagovat, třeba střídáním, nebyli jsme na tuto situaci připraveni a to se nám vymstilo. Je to však poučení pro příště.

Soupeře jsme přepálili na hity 21:17, ale na vítězství to nestačilo. Každý v lineupu si připsal minimálně 2 hity. O nejvíce odpalů a RBI se postarali Klimeš (4z6, 3R, 3RBI), Kabeš (2z3, 3RBI), Fabian (2z5, 3RBI) a navrátilec po zranění Farkaš (3z5). 

Foto: @babrora

Po půlhodině přestávky následovalo druhé utkání, v němž jsme byli jako domácí. Za nás nastoupil na kopci Aleš Blažek, za Jablonec Kolumbijec Angel Vilchez.

Alda Blažek na kopci nám dal kvalitních šest směn, ve kterých obdržel 5 bodů, což je proti silným pálkařům Jablonce výborný výkon.

Ovšem ještě mnohem lépe si vedl Vilchez, který během sedmi směn povolil pouze 2 hity (Kolář, Fabian) a rozdal 14 strikeoutů. Poslední tři směny za Olympii doházel David Farkaš, který dostal 4 body, ani jeden z nich však nebyl umožněný. Jablonec posbíral v utkání 14 hitů, oproti našim čtyřem. Naše pole vyrobilo 4 chyby a proto bylo konečné skóre 9:0 ještě vcelku milosrdné.

Celkově si musíme z těchto utkání vzít to dobré a to je to, že jsme v prvním zápase dokázali přepálit Jablonec, který se léta prezentuje silnou pálkařskou baterií a s výjimkou dvou směn se dařilo tradičně i našim nadhazovačům. Nepovedené výkony hodíme za hlavu a v příštích sériích proti Frýdku - Místku a Hippos Brno si jdeme pro 4 vítězství, které by nás pravděpodobně mohly přiblížit účasti v baráži o extraligu.

 

Jakub Kostka, asistent trenéra

 

Starší články