>

Těžká série A týmu s Klasikem přinesla dvě cenná vítězství

Radka Sitarová, 25.04. 2022 Aktuality

V sobotu 23. dubna se A tým Olympie utkal ve třetím kole 1. ligy s týmem Klasik Frýdek-Místek a připsal si dvě důležitá vítězství. Po třech hracích kolech se tak blanenský tým drží na 3. příčce tabulky základní části se čtyřmi výhrami a dvěmi prohrami. O šancích na baráž, resp. boje o návrat do nejvyšší soutěže, tak může mnoho napovědět již příští víkend, kdy Blansko sehraje double s Hippos Brno.

První zápas začali hráči Olympie jako domácí a premiérový start v letošní sezóně si na nadhazovacím kopci připsal Jakub Kostka, který se prezentoval vynikající formou.

Jakub Kostka #44

Za hosty nastoupil na kopec Pavelka. Oba nadhazovači drželi pálkaře na uzdě. Až v dohrávce páté směny se Olympia dokázala bodově prosadit. Poté co se na mety dostali Libor Kolář a po něm Jirka Hrubý, přišel důležitý double hrajícího trenéra Štěpána Havlíčka, který poslal pro bod Jirky Hrubého. Štěpána následně ukázkovým sac flyem dostal domů Honza Altrichter a Olympia se ujala vedení 2:0. V následující směně se dostal na mety po BB Ondra Šebela, kterého odpalem stáhl Libor Kolář a domácí vedli o tři body. Bezchybně házející Kostka umožnil na začátku osmé směny Frýdku sérii úspěšných odpalů, po kterých hosté srovnali na 3:3. První pálkař dohrávky 8. směny Michal Klimeš ale odpověděl trojmetovým odpalem, který se nakonec ukázal jako rozhodující. Důležité RBI si připsal Aleš Blažek a stav byl pro Blansko 4:3. Začátek 9. směny opanoval David Farkaš, který zápas ukázkově zavřel a třemi strikeouty dovedl Olympii k výhře 4:3. Zapas chudý na hity tak Olympia zvládla úspěšně.

Kostka 8IP, 8K, 1BB, 3R

Farkaš 1IP, 3K

Klimeš 1z4, 2B

Havlíček 1z3, 2B, RBI

Kolář 1z3, RBI

Blažek, Kolář, Hrubý 1z3

Aleš Blažek #25

David Farkaš #13

Po půlhodině začal druhý zápas, v němž byla Olympia vedena jako hostující tým, a nadhazovače Frýdku přivítal první pálkař Kostka úspěšnou útočnou úlivkou.

Následně byl sice out na 2. metě po odpalu Klimeše, následný triple Kabeše však znamenal první bod pro Blansko hned v začátku utkání. Startující nadhazovač za Blansko Honza Svoboda byl však také pokořen hitem hned z prvního nadhozu a po dalších odpalech se Frýdku podařilo vyrovnat. Začátek 3. směny opět zahájil Kostka singlem, Klimeš BB a oba dva stáhnul pro body opět Kabeš. Stav byl tedy 3:1, na který však v dohrávce 4. směny opět Frýdek odpověděl dvěma body i s přispěním chyby v obraně Olympie.

Michal Klimeš #22 a Honza Svoboda #16

Ladislav Kabeš #27

Rozhodující útok si blanenští načasovali na začátek 5. směny, Klimeš BB, Kabeš HBP, Pomazal úspěšná úlivka a 3RBI double Blažka znamenal tři body, následovalo trefení Havlíčka a single Koláře a Olympia vedla 7:3. V 6. směně ještě stáhl Kabeše pro bod Blažek a skóre bylo 8:3. Do dohrávky nastoupil Aleš Blažek na kopec a po trefení a odpalech umožnil domácím skórovat dva body. To už bylo do konce utkání vše a Olympia si tak připsala i v druhém duelu výhru.

Svoboda 5IP, 3K, 3R

Blažek 4IP, 3K, 2R

Kabeš 2z3, 3B, 3RBI

Kostka 2z4

Blažek 1z4, 2B, 4RBI

Klimeš 1z3, 2BB, 3R

Olympia tak tento víkend splnila úkol a získala dvě důležité výhry, na které se pokusí navázat příští víkend, kdy se vydá do Brna na double s Hippos Brno.

Děkujeme všem fanouškům, kteří si našli v sobotní hezké odpoledne cestu na Strawberry Field.

Jakub Kostka, asistent trenéra

Starší články