>

Dvě výhry A týmu s Hippos Brno posouvají Blansko na dělené 2. místo

Radka Sitarová, 01.05. 2022 Aktuality

V sobotu 30. dubna vyjel A-tým Olympie k dalším dvěma zápasům 1.ligy do Brna, do areálu Hrochů, kde se utkal s místními Hippos Brno. Blanenští baseballisté ukořistili dvě cenné výhry, které je po čtvrtém hracím kole posouvají na sdílené 2. místo tabulky základní části 1. ligy.

Headcouch Štěpán Havlíček, foto: Jiří Krampol

Sestava Hippos je plná hráčů s EXL zkušenostmi a dokáže budit respekt, byli jsme si tedy vědomi, že nás nečeká nic lehkého. My bereme přípravu před zápasy poctivě, takže jsme vybíhali již v 11 hodin k BP, naopak na soupeři bylo vidět, že se kluci baseballem hlavně baví a scházeli se v průběhu hodiny před zahájením prvního utkání.

Za Hippos startoval v prvním utkání na kopci Papež, za Olympii stejně jako minulý víkend Kostka.

Jakub Kostka #44, foto: Jan Beneš

A byli to domácí, kteří se dokázali jako první ve 2. směně bodově prosadit a po dvou hitech a groundballu do vnitřního pole se ujali vedení 1:0.

Olympia si však na začátku 3. směny na dva outy vzala dva body pro sebe po triplu Fabiana, singlu nováčka Grendže-Donského a doublu Klimeše. Hippos však odpověděli hned v dohrávce dlouhým doublem a singlem, který znamenal 1 bod.

Na začátku 5. směny opět zavelel k útoku skvělý Fabian doublem, byl posunut ulivkou na 3. metu a po trefení Klimeše splnil úkol Kabeš a sac flyem dostal Fabiana pro bod. Na dva outy jsme opět rozjeli útok a po singlu Pomazala se dostal na metu i Blažek po erroru obrany, následovaly singly Havlíčka a Farkaše a skóre bylo 6:2 pro Olympii.

To již bylo ze strany Olympie v tomto utkání vše, Hippos dokázali ještě skórovat 1 bod v dohrávce 8. směny, po které ukončil působení na kopci Kostka a devátou směnu opět úspěšně zavřel Farkaš. Vítězství 6:3 bylo na světě.

Skórovali jsme ve dvou směnách, hity se nám sešly v pravou chvíli a z celkových šesti bodů jsme pět získali na dva outy. Obrana hrála celý zápas bez chyby a zahrála spoustu těžkých situací. Toto bylo klíčem k úspěchu.

Na pálce táhl tým Filip Fabian, kterému chyběl homerun k dosažení cycle.

  • Kostka 8IP, 3ER, 9K
  • Fabian 3z4, 3B, 2B
  • Farkaš 2z4

Zápas skončil za 2 hodiny 15 minut a po půlhodinové přestávce následovalo utkání číslo 2.

Olympia dala šanci hráčům z lavičky, takže premiérový start za Áčko si připsal Jakub Lakota na třetí metě. V zadním poli nastoupil Jirka Grossmann a premiéru na první metě si užil Štěpán Havlíček.

Na kopci nastoupil tradičně Honza Svoboda, který, ač ho limitovalo drobné zranění a bolesti nohou, odházel skvělých sedm směn. Za Hippos nastoupil Jan Kucin, který dlouho trápil pálkaře, tentokrát domácí Olympie, svým chytrým mixem nadhozů.

Hippos získali bod hned v první směně, na což Olympia odpověděla v dohrávce 2. směny po singlu Farkaše, který se po následných odpalech dostal na 2. metu, aby jej pro bod stáhl, opět na dva outy, singlem Grossmann. V 5. směně to byli Hippos, kteří se opět dostali do vedení po trefení a dalekém odpalu. Těsné skóre se drželo do dohrávky 8. směny, kdy se na metu dostal Klimeš po trefení, Kabeš double posun, Pomazal ještě body nestáhnul groundballem na nadhazovače, ale následně Havlíček s Klimešem skvěle sehráli squeeze-play a vyrovnání se podařilo. Od 8. směny už na kopci za Olympii úřadoval Aleš Blažek, který soupeře k ničemu nepustil, s výjimkou double odpalu v začátku 9. směny, kdy však přišel povedený pickoff na druhé metě, který zarazil útočné snahy Hippos. V dohrávce 9. směny jsme ještě nerozhodli, a tak se šlo do tie-breaku. Hippos se nepovedla složit úlivka a byl z toho flyout v levém poli, následovaly dva odpaly na nadhoz, se kterými si Blažek poradil, a Olympia si šla pro vítězství. Na druhé metě Fabian, na první Klimeš a na pálce Kabeš. Z prvního nadhozu úspěšná dvojtá krádež a následující daleký walkoff hit Kabeše znamenal sladké vítězství 3:2 po těžkém obratu v závěru utkání.

  • Svoboda 7IP, 3ER, 3BB, 8K
  • Blažek 3IP, 1H
  • Kabeš 3z5, 2B
  • Farkaš 2z4
  • Grossmann 2z3, 2B

Celkově se nám v obou zápasech dařilo skórovat a pálit v důležitých chvílích a na dva outy, obrana i nadhazovači zahráli opět velice spolehlivě a shodli jsme se, že tato těžká vítězství nás posunou víc, než kdybychom vyhráli o rozdíl. Hippos byli nepříjemný soupeř, který když bude v plné síle, bude těžko k poražení. Šli jsme si však pro vítězství víc a nastavením a přístupem jsme je dokázali získat.

Jakub Kostka #44 & Ladislav Kabeš #27

Bylo příjemné vidět v ochozech fanoušky Olympie, ať už z řad rodičů, tak našich nejmladších, kteří hráli v areálu Hroch svoje utkání souběžně. Tímto všem děkujeme za podporu a těšíme se na další domácí utkání 7. května od 13.00 a pak od 16.00 hodin proti Kotlářce Praha, se kterou to bude přímý souboj o druhé místo v tabulce 1. ligy.

Závěrem bych rád vyzdvihl výkon rozhodčího Martina Rumlera, který byl na řízení obou utkání sám a předvedl skvělý a zkušený výkon, který přispěl k vysoké úrovni obou utkání.

Jakub Kostka, asistent trenéra

Starší články