>

Junioři U18 ukořistili v Ostravě jednu výhru

Radka Sitarová, 03.05. 2022 Aktuality

V neděli 1. května nastoupil v Ostravě kombinovaný tým Olympie k dalším dvěma utkáním extraligy U18 s cílem navázat na slušný výkon v prvním utkání s Klasikem Frýdek - Místek. Na zápasy se nakonec oba týmy rozchází smírně, s výsledky Arrows U 18 vs. Olympia U18 16:6, 3:5.

V prvním zápase se od začátku prosazovali domácí Arrows, kteří i v důsledku několika chyb získali po druhé směně vedení 5:0. I přes bodový rozdíl odváděl na kopci výborný výkon Lukáš Záruba, hostující z Chocně, a držel naděje Olympie na zvrat v utkání. K tomu se hosté přiblížili v páté směně, když dokázali po odpalech bratrů Altrichterových a Sedláčka třikrát bodovat a snížit na 3:5. V dohrávce páté směny však hosté opět udělali několik chyb a domácí získali rozhodující náskok, které v závěrečné sedmé směně ještě navýšili na konečných 16:6.

Ve druhém utkání Olympia nasadila na nadhozu svoji jedničku Jiřího Grossmanna. Ten sice začal volnou metou  a po následném nedorozumění v zadním poli domácí skórovali, ale poté se rozházel k vynikajícímu výkonu, kterým přiváděl domácí pálkaře k zoufalství a předkládal svým spoluhráčům aut za autem. Olympia se začala, povzbuzena výkonem svého nadhazovače, pozvolna osmělovat a v dohrávce třetí směny udeřila. Útok začal opět Jirka Grossmann svým odpalem a následovaly jednometové odpaly Honzy Altrichtera, Kincla, Nového a dvojmeťák Lakoty a výsledkem bylo vedení Blanska 5:1. Grossmann na kopci i nadále dominoval a pálkaři Arrows jeden za druhým odcházeli vyautováni. Olympia znovu zatlačila v šesté směně, kdy obsadila všechny mety, ale nakonec nedokázala bodovat a pojistit si vedení. V poslední sedmé směně došlo ke zdramatizování utkání. Ostravští se dostali do hry volnou metou a následné dva odpaly a volná meta znamenaly pokyn pro kouče Blažka, aby vyčerpaného Grossmanna vystřídal Adamem Altrichtrem. Ten se nenechal znervóznit napjatou situací, prvnímu pálkaři nadělil strikeout a poté nejlepší pálkař Arrows odpálil flyout do zadního pole a blanenští mohli po výborném výkonu slavit výhru 5:3, první v sezoně.

Ivo Kučera, manager U18

Za foto díky: Martina Altrichterová a Robert Czetmayer 

 

Starší články