>

Blansko hostilo kvalifikační turnaj Stříbrný Superpohár v oblasti JIH

Radka Sitarová, 20.05. 2022 Aktuality

O víkendu 14. – 15. května se ve třech baseballových areálech konaly kvalifikační turnaje Stříbrných Superpohárů, z nichž 17 týmů postupuje na největší mezinárodní baseballový turnaj dětí do 10 let SuperCup 2022, který se po dvouleté covidové odmlce uskuteční ve dnech 3. - 5. června. Oproti předchozím ročníkům, které se konaly v areálu pražského Tempa, bude letošní turnaj hostit malebný areál Sokolu Hluboká nad Vltavou.

K tuzemským týmům, které postupují ze Stříbrných Superpohárů, se přidají rovněž zahraniční týmy z Maďarska, Rakouska, Slovenska, Anglie, Litvy, či Španělska.

Kvalifikačního turnaje v oblasti JIH, který se konal na blanenském Stawberry field, se zúčastnily týmy domácí Olympia Blansko, Cardion Hroši Brno, Draci Brno, Hippos Brno, Ježci Jihlava, Technika Brno a Třebíč Nuclears. Turnaj se odehrál systémem každý s každým a za krásného slunečného počasí si tak děti užily pořádnou porci baseballu.

V turnaji zvítězil bez porážky tým Draci Brno, druzí byli Třebíč Nuclears, kteří podlehli pouze Drakům těsně 6:7 a na třetím místě se v turnaji umístil tým Hrochů Brno, který prohrál těsně s Draky 4:5 a rozdílem s Nuclears 15:4.

Součástí Superpohárů jsou také oblíbené Masters, tedy dovednostní disciplíny, v nichž mohou týmy rovněž významně zabodovat a které mohou hrát rozhodující roli nejen v postupových šancích, ale také v konečném pořadí na turnajích Superpohárů a SuperCupu. Součástí Masters jsou jednotlivé baseballové dovednostní disciplíny, kterým kraluje hod do dálky. Dále jednotlivci bojují v délce odpalu, běhu po metách a nedílnou součástí Masters je také souhra vnitřního pole na čas.

Pořadí v Masters víceméně kopírovalo pořadí v turnaji, nejlepší byli Draci, druzí tentokráte Cardion Hroši Brno a nejlepší trojici uzavřeli Třebíč Nuclears.

Z oblasti JIH tak postupuje vítězná trojice jmenovaných týmů a dále Technika Brno a Hippos Brno.

Domácí Olympii Blansko, která patřila k tradičním účastníkům SuperCupu, se tentokrát bohužel kvalifikace nepodařila. "Jak v sobotu, tak v neděli jsme odehráli tři utkání. Náš tým se skládal jak z desetiletých, devítiletých, tak i osmiletých hráčů a hráček. Mezi hráči se našli i nováčci, kteří atmosféru takového turnaje zažívali zcela poprvé. Za celý víkend jsme nevyhráli ani jedno utkání, ALE získali jsme mnoho nových zkušeností, někteří hráči na svých postech dominovali, na některých byl za víkend znát patřičný herní posun a nejmladší se s tím srdnatě poprali. Ze seznamu odehraných utkání je třeba zmínit souboj s Ježky Jihlava a Technikou Brno. S Ježky jsme se rvali až do poslední směny, kdy nakonec prohráváme o 1 bod a s Technikou jsme v poslední směně na 2 auty dokázali dotáhnout 4 nebo 5 bodů na konečné skóre 9:7 pro Techniku - ukázka bojovnosti až do posledního autu. I když jsme nepostoupili na finálový turnaj, tak dětem zasloužený potlesk, protože ukázali, že umí bojovat a ukázat herní srdce." shrnuje za trenéry David Suchý. 

 

Postupujícím týmům gratulujeme a všem dětem děkujeme za účast a předvedené výkony!

Díky patří rovněž všem, kteří se podíleli na organizaci a zajištění tohoto krásného turnaje.

Starší články