>

Junioři si dvakrát poradili s Technikou Brno

Radka Sitarová, 25.05. 2022 Aktuality

Juniorský tým Olympie Blansko má za sebou další dvě utkání základní části Extraligy U18. Proti soupeřům z Techniky Brno odehrál tým U18 dva vítězné zápasy a v tabulce základní části obsazuje sdílené 5. místo.

Ve středu 18. května pokračovala pro blanenský tým Extraliga U18 dalším duelem. Po Arrows čekala Blansko Technika Brno. Od začátku utkání byla Olympia ve vedení, především díky nepřesnosti startujícího nadhozu Techniky. Kombinace volných met a chyb v defenzivě, proložená odpalem blanenských, přinášela v každé směně body pro tým Olympie. Za Olympii čtyři směny odházel Grossmann, který si připisuje win, poslední směnu uzavřel Adam Altrichter, aniž by umožnil bod. Olympia si došla po pěti směnách pro pohodlné vítězství 15:5  a připsala si druhou výhru v tabulce. Pálkařsky se dařilo Jirkovi Grossmannovi, který se blýskl třímetovým odpalem, a taktéž Adamovi Altrichterovi, z jehož pálky vzešel krásný double a který si připsal 3 RBI. Hit z tohoto klání mají na kontě také Záruba, Fiala a Hráček.

Další utkání se stejným soupeřem se odehrálo v pondělí 23.5. od 17.30 opět na Strawberry Field v Blansku. Za blanenský tým odstartoval opět Jirka Grossmann. Úvod zápasu však zastihnul blanenskou obranu v nedbalkách, ta vyrobila několik chyb, důsledkem čehož Technika získala v první směně 3 body. Začátek ze strany hostů byl však velmi podobný, navíc jejich startér opět velmi bojoval s kontrolou. Domácí tak dokázali již v úvodní směně vývoj otočit a když ve druhé směně přidali další body, vedli 8:3. Poté se však skóre na delší čas zastavilo i v důsledku střídání nadhozu hostujícího týmu. V páté a šesté směně dokázala Technika utkání zdramatizovat a snížila na rozdíl jediného bodu. Olympia však odpověděla a odskočila na 9:7. V poslední směně si domácí vedení již pohlídali a dovedli zápas do vítězného konce. Pálkařsky se dařilo Novému, který zabodoval třímetovým odpalem, dále Grossmanovi, Honzovi Altrichterovi a Filipovi Zárubovi.

Olympia má 3 výhry a 7 porážek a společně s Arrows se dělí o páté místo v tabulce základní části EXL U18.

Ivo Kučera, manager týmu

Za foto díky: Martina Altrichterová

Starší články