>

A tým vítězně zakončil základní část 1. ligy

Radka Sitarová, 01.06. 2022 Aktuality

V sobotu 28. května se A tým Olympie Blansko utkal v posledním kole 1. ligy s týmem Skokani Olomouc. Oba týmy již měly zajištěnou účast v nadstavbě o Extraligu, a tak šlo jen o to, kdo se lépe naladí na tuto část sezóny. Olympané své soky přehráli v obou kláních a v základní části 1. ligy tak vybojovali druhé místo s bilancí 11W - 3L.

Olomoučtí postrádali pro tyto zápasy svoji jedničku na kopec Marko Vykoukala, který tým táhl v průběhu celé sezóny, což dávalo větší šance na vítězství domácí Olympii.

V prvním utkání se na kopec proti sobě postavili blanenský Havlíček a za Olomouc Kohout.

Skóre se poprvé měnilo v dohrávce 4. směny poté, co se na druhou metu dostal Kabeš po erroru a pro bod jej stáhl singlem Šebela. V následující dohrávce 5. směny Olympia zápas sedmi body rozhodla. Havlíček, Blažek single, Kolář posun úlivkou za cenu outu, Grossmann, Klimeš volná meta a Kabeš triple, celkem 4 body. Následně se ještě na metu dostal po chybě Šebela, což znamenalo doběhl Kabeše. Další triple této směny z pálky Pomazala a single Havlíčka znamenaly další tři body. Celkem tedy Olympia po 5. směně vedla 8:0 a kráčela si pro pohodlné vítězství. O tom rozhodla v dohrávce 6. směny dalšími třemi body po volných metách a trefeních.

Olomoučtí se proti Havlíčkovi dokázali prosadit jedním hitem pouze v první a dvěma v poslední sedmé směně, čímž skórovali symbolický bod, který ale k prodloužení utkání nestačil a Olympia tak v prvním duelu zvítězila rozdílem 11:1.

Štěpán Havlíček spolu s obranou předvedli bezchybnou hru a 8 hitů domácích společně se dvěmi chybami hostů stačilo k získání 11 bodů. 

  • Havlíček 7IP, 3H, 1R, 6K
  • Kabeš 1z4, 3B, 3RBI
  • Pomazal 1z2, 3B, 2RBI
  • Havlíček 2z3

Druhé utkání proti sobě svedlo dvojici nadhazovačů Svoboda za Blansko a Mik za Olomouc. Olympia začala v útoku a po volné metě leadoffa Grossmanna přišly singly trojice Kabeš, Šebela, Pomazal, ale víc než jeden bod Olympia nezískala. Třetí směnu začal Kabeš doublem a po singlu Havlíčka na dva outy doběhl pro druhý bod, přičemž byl třetí out na domácí metě Šebela. Honza Svoboda povolil první odpal Skokanů až ve třetí směně a hned z toho byl double následovaný singlem, kterými Olomouc snížila na 1:2. V páté směně Olympia získala 5 bodů zásluhou volné mety pro Šebelu, doublu Pomazala, singlu Blažka, doublu mladíka Adama Altrichtera a následné zmatené rozehře po odpalu Grossmanna. Olomouc ale v dohrávce dokázala odpovědět třemi body po volných metách, erroru v zadním poli a pár odpalech. V této směně tak nahradil na kopci Svobodu Blažek a směnu uzavřel.

Následující 6. směnu zahájil Klimeš triplem, pro bod ho stáhl sac flyem Kabeš a následovala série met zdarma a odpalů, po které se skóre vyšplhalo na 11:4 pro Olympii. Poslední body utkání padly v osmé směně, kdy si RBI single připsal Adam Altrichter a Aleš Blažek na kopci povolil jediný doběh Skokanů. Výsledné skóre tedy po 9 směnách 12:5 pro Blansko.

  • Svoboda 4.2 IP, 4H, 1ER
  • Blažek 4.1IP, 5H, 1ER, 4K
  • Kabeš 3z5, 2B, RBI
  • Pomazal 3z6, 2B
  • Altrichter A. 3z4, 2B, 2RBI

V obou utkáních nás standardními kvalitními výkony podrželi nadhazovači, zatímco hosté z Olomouce se na nadhozu trápili. Za dva zápasy jsme udělali pouze jednu chybu a v obou duelech zvítězili i ve statistice odpalů (1. utkání 8:3, 2. utkání 18:9).

Základní část 1. ligy končíme na druhém místě s bilancí 11W - 3L. Myslím, že na nadcházející náročnou nadstavbu, kde nás čeká prázdninová porce 25 utkání, jsme se naladili nejlépe, jak jsme mohli a již o víkendu 3.-  5.6. chceme zahájit tuto část sezóny vítěznou sérií proti Kotlářce Praha.

Zveme fanoušky na pátek 3. června v 19 hodin a sobotu 4. června ve 13 hodin na Strawberry field!

Jakub Kostka, asistent trenéra

Starší články