>

U8 se kvalifikovali na FirstCup

Radka Sitarová, 01.06. 2022 Aktuality

 
V sobotu 28. května jsme s hráči a hráčkami kategorie U8 zavítali na kvalifikační turnaj SFC, Stříbrný FirstCup v regionu JIH. Cílem turnaje bylo, aby si všechny děti z týmu vyzkoušely atmosféru většího turnaje, viděly své soupeře v kategorii (naše U8 nehrají dlouhodobou soutěž, účastní se pouze turnajů) a také se kvalifikovaly na FirstCup, který se uskuteční ve dnech 24. - 26. června v areálu U Hrocha. To se k velké radosti všech zúčastněných podařilo.
 
 
Na turnaji byly týmy rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, kdy hraje každý s každým a poté s týmem z druhé skupiny na stejné pozici jeden zápas o finální umístění.
 
V základní skupině jsme narazili na Hrochy Brno, Třebíč Nuclears a Hippos Brno. Začali jsme s pozdějším vítězem turnaje, Hrochy Brno. Tento zápas, který jsme prohráli 12:3, určil ráz i druhého utkání s Nuclears, kdy jsme se nedokázali důrazněji prosadit na pálce a po pár chybách v poli ho také prohráváme 7:3.
 
 
 
Nástup do posledního zápasu s Hippos Brno z našich hráčů setřepal nervozitu a najednou jsme zjistili, že umíme hrát lepší baseball a zápas vyhráváme 18:1.
 
 
Tím se dostáváme do souboje o konečné 5. místo s Arrows Ostrava, kdy pokračujeme ve výborné pálce, běhu po metách, kvalitní obraně a zaslouženě vyhráváme 18:5.
 
 
Celkové 5. místo reprezentuje kvalitní soupeře ve skupině.
Příležitost ochutnat velký turnaj dostali všichni hráči a víme, co zlepšit před finálovým FC.
 
 
Díky všem dětem za předvedené výkony a rodičům za podporu. 
 
Trenér Dave, David Suchý
 
Za foto díky: Milan Vondra
Starší články