>

Začátek nadstavby o EXL nerozhodně s Kotlářkou

Radka Sitarová, 01.07. 2022 Aktuality

Mužský A-tým Olympie Blansko odehrál v nadstavbě o extraligu dvě utkání s Kotlářkou Praha. Se soupeřem se spravedlivě rozdělil o vítězství a na zápasy je to v sérii 5 utkání prozatím 1 - 1. O výsledku prvního klání rozhodovala až poslední 9. směna, kdy Kotlářka dokázala skórovat 4 body a otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch na  6:3, Blansko nedokázalo v dohrávce zareagovat a šlo tak o konečný výsledek. Ve druhém utkání dominovali blanenští pálkaři, kteří si připsali 12 hitů a po 8. směně Olympia, i díky spolehlivému výkonu nadhazovače Štěpána Havlíčka, vítězí rozdílem 12:2.

První utkání viděl blanenský Strawberry field ve středu 15. 6., kdy Olympia začala zápas slibně body v první směně. Po volných metách, odpalech a chybách pole vedla Olympia 3:0. Jakub Kostka na kopci obdržel první bod v začátku 3. směny po doublu, chybě v poli a sac fly. Zatímco Olympia na pálce vypadla z rytmu, Kotlářka se dokázala v 6. směně přiblížit na rozdíl jednoho bodu. Po singlu, chybě a dalším singlu na dva outy. Do deváté směně šli domácí s cílem udělat poslední tři outy zápasu a vše začalo chyceným linedrivem přímo na nadhazovače Kostku. Následovaly však dva singly a wild pitch a bylo srovnáno. Následný singl poslal Kotlářku do vedení a ani střídání startujícího nadhazovače za Farkaše nezastavilo rozjetý útok Kotlářky. Výsledkem byl zisk 4 bodů a vedení 6:3, na které už Olympia nedokázala zareagovat a odnáší si tedy smolnou prohru v závěru utkání.

Jakub Kostka

Brzké získání vedení nás pravděpodobně ujistilo, že zápas povedeme až do konce a v baseballu víc než kde jinde platí, že není konec, dokud není konec. Což nám názorně předvedli hráči Kotlářky a nezbývá, než jim pogratulovat k zaslouženému vítězství.

  • KOSTKA 8IP, 8H, 4SO
  • KABEŠ 1z3, RBI

Druhé utkání této 5 zápasové série se odehrálo ve čtvrtek 23. 6. opět pod světly v Blansku. Utkání nabídlo ze strany Olympie oproti minulému víkendu parádní představení pálkařů. Proti totožné rotaci nadhazovačů soupeře jsme totiž získali 12 hitů oproti 4 z minulého týdne. Spolehlivý výkon Štěpána Havlíčka na kopci, který v 7 směnách povolil pouze 5 odpalů a 2 doběhy, položil základ k výhře 12:2 po osmé směně.

Štěpán Havlíček

Olympia v dohrávce třetí zatlačila na startéra Kotlářky, když útok zahájil singlem Adam Altrichter, následovala volná meta, chytrá úlivka a pár dalších odpalů, které znamenaly vedení až 6:0.

Kotlářka získala po pár odpalech první body až ve směně 6., a tentokrát dokázala Olympia odpovědět lépe, než v předchozím zápase a navýšila vedení až na konečných 12:2 po osmé směně, kdy si daleký walk-off odpal připsal Vojta Pomazal.

Vojta Pomazal

Začátek nadstavby jsme tedy zahájili nerozhodně a uvidíme, co přinesou další zápasy, které teď poletí v rychlém sledu celé léto. O následujícím víkendu nás čeká série s účastníkem EXL Hlubokou nad Vltavou, kde se uvidí, zda dokážeme konkurovat i týmům z Extraligy. Jak si povedeme, se mohou fanoušci přijít podívat v neděli 3. 7. od 13:00 na Strawberry field. První a druhé utkání této série odehrajeme v pátek a v sobotu v Hluboké.

 

Jakub Kostka, asistent trenéra

 

Foto: Petra Voet

Starší články