>

Dvě stříbrné medaile z ME žáků putují i do Blanska

Radka Sitarová, 12.07. 2022 Aktuality

Ve dnech 5. – 9. července se ve Vídní konalo Mistrovství Evropy v baseballu žáků.
Nominaci na ME si vybojovali také dva hráči z Blanska Martin Fajmon a Lukáš Hanák.

Nejmladší česká reprezentace po napínavém finále nakonec získala stříbrné medaile.

 

Mistrovství Evropy se zúčastnilo osm týmů. Do Vídně se sjely národní týmy Itálie, Litvy, Maďarska, Nizozemska, Česka, Francie, Německa a Rakouska.

Prvním soupeřem ve skupině byl pro český národní tým výběr z Rakouska, který naši s přehledem deklasovali 15:0.

Dalším o poznání těžším soupeřem byla Francie. Česká reprezentace z počátku utkání dominovala a držela průběžné vedení. Střídajícím nadhazovačům se však příliš nedařilo a soupeři tak využili šance a začali stahovat bodový rozdíl z průběžného vedení 6:2 až na 6:5. Tentokrát nadhazovače podržela obrana a v dramatické dohrávce zápasu za nepříjemné situace při obsazení skórovacích pozic francouzskými běžci se však českému týmu podařilo zahrát krásnou double play, tedy dva auty, a i v druhém duelu tak Česko bere důležité vítězství. Touto výhrou si Česko zajistilo postup do semifinále.

V posledním utkání ve skupině český národní tým vítězí nad Německem 16:3.

Poté už české hráče čeká semifinále. A cíl je jasný, je třeba vyhrát a zajistit tak pro ČR postup na MS v příštím roce. V semifinále se hráči potkávají s Nizozemskem a i v tomto utkání jsou úspěšnějším celkem a vítězí 6:1.

Mezitím Německo poráží v semifinále favorizovanou Itálii. Finálová dvojice je jasná, Česko vs. Německo.

Ve strhujícím finálovém utkání podlehla česká národní reprezentace soupeři až ve třetím nastavením 9:10 a obhájila tak stříbrné medaile z ME 2021.

Neuvěřitelné utkání, ve kterém se šance na výhru přelévaly z jedné strany na druhou, trvalo tři hodiny a třikrát bylo přerušeno pro déšť, jenž doprovázel hráče i diváky po celou dobu.

Česko získalo čtvrté stříbro za posledních šest let a také postup na MS v roce 2023. Bronz putuje do Nizozemska.

Starší články