>

Extraligová lekce od Sokolů z Hluboké

Radka Sitarová, 14.07. 2022 Aktuality

O prvním červencovém víkendu sehrál A tým Olympie sérii s extraligovou Hlubokou nad Vltavou.

Štěpán Havlíček, foto: archiv Sokolu Hluboká n. V.

V pátek 1.7. jsme po druhé hodině odpoledne vyrazili natěšení na večerní zápas pod novými světly v Hluboké. Bohužel počasí bylo proti a po příjezdu na místo nás místo utkání čekala bouřka. Zápas tak byl přeložen na následující den, kdy jsme tedy se Sokolem hráli doubleheader.

Na tyto zápasy jsme vyrazili oslabení bez Farkaše, Kabeše a Svobody.

První utkání ve 13:00 zahájil na kopci za Blansko Havlíček, který v základní části extraligy hostoval právě v Hluboké.

Hluboká nasadila mladíka Viktora Sedláčka, proti kterému jsme si věřili a plánovali Sokoly obrat alespoň o jeden zápas. Bohužel všechny naše odpaly trefovaly rukavice protihráčů, zatímco hráči Hluboké se dokázali proti Havlíčkovi prosadit zejména díky dvojici Vlach, Mužík. Skvěle házející Havlíček povolil v 5 směnách pouze dva doběhy a na začátku 6. jsme konečně dokázali skórovat a zápas byl těsný. Hluboká ale v dohrávce dokázala skórovat dvakrát a na následujícího nadhazovače Grossmanna přidat další 3 body. V dresu domácích utkání zavřel import Villa Kermin, který nám nedal žádnou šanci a utkání skončilo naší porážkou 7:1. V zápase jsme vyrobili pár chyb a pálka byla z naší strany žalostná, kdy jsme dohromady zaznamenali pouze 4 hity - Kolář, Pomazal, Fabian, Altrichter J.

  • Havlíček 6IP, 4R, 5K

Druhé utkání soboty na kopci za Olympii startoval Kostka, jehož nadhozy evidentně domácím vyhovovaly a během čtyř směn si vybudovali pohodlné vedení 9:3.

Hluboká točila nadhazovače, kteří s vyjímkou startujícího Vojty neměli tolik zkušeností. Od páté směny nahradil Kostku Adam Altrichter a počínal si skvěle, když dokázal zastavit rozjetý útok domácích. V začátku šesté směny za stavu 11:5 se Olympii povedl fantastický obrat. Díky odpalům a volným metám jsme se přiblížili na rozdíl jednoho bodu a domácí museli vytáhnout na kopec dalšího importa Alexandra Palmu.

Toho však s obsazenou 2. a 3. metou přivítal singlem Blažek a dokonal tak obrat na 11:10. Cítili jsme v tu chvíli, že můžeme utkání dotáhnout k vítězství. Hluboká ale i s přispěním naší chyby při pokusu o out na třetí metě vyrovnala. Do osmé směny tak šel na kopec opět Havlíček a dokázal si s pálkaři poradit. V dohrávce deváté nám tak zbývaly tři outy do tie-breaku. První se povedl uhrát hned, poté však Vlach doslova vybojoval volnou metu na 7 nadhozů a následně ukradl druhou metu. Další pálkař Jelínek ho hitem posunul na metu třetí a na řadu šel Martin Mužík, nejnebezpečnější pálkař Sokola. Toho jsme pustili na metu s plánem zahrát double play. Následoval však šťastný odpal za vnitřní pole a konec utkání. 

Pozitivní je, že jsme se i ve velkém rozdílu dokázali do utkání vrátit a také výkon mladičkého Adama Altrichtera, který odházel skvělé tři směny a přidal i dobré odpaly, je dobrým příslibem do budoucna. Nepřálo nám ale štěstí, asi jsme nebyli dostatečně připravení. 

  • Kostka 4IP, 10H, 9R
  • Altrichter A. 3IP, 4H, 2R
  • Havlíček 1.1IP, 2H, 1R
  • Altrichter A. 3z5, 2B, 3RBI
  • Pomazal 2z3, 2R, 2RBI
  • Blažek 2z5, 2RBI

 

Poslední utkání tohoto víkendu se hrálo v neděli 3.7. od 13.00 v Blansku. Od začátku to byl skvělý souboj nadhazovačů Blažek vs. Parsons.

Alda Blažek na kopci obdržel první dva body až v 7. směně i přes to, že Hluboká proti němu nasbírala celkem 12 hitů. Bohužel v ještě lepší formě se představil hostující Parsons, který za 9 směn povolil pouze jediný odpal Vojty Pomazala a rozdal 17 strikeoutů.

Když se v posledních dvou směnách přidaly ještě tři naše chyby v poli, skóre se zastavilo na výsledku 6:0, který je celkem krutý vzhledem ke skvělému výkonu domácího nadhazovače Blažka.

V této sérii jsme tak nedokázali urvat ani jedno vítězství, objektivně jsme možná jedno získat mohli. Tak snad v dalších utkáních které nás s Hlubokou čekají v srpnu.

 

Jakub Kostka, asistent trenéra

Starší články